شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 13:10 منتشر شده در مورخ: 1398/02/12 شناسه خبر: 1481984
رزمایش پدافند غیرعامل پرتوی در جوار نیروگاه اتمی بوشهر آغاز شد؛
ضرورت برگزاری رزمایش پدافند غیرعامل به منظور ارتقای آمادگی در مقابله با حوادث پرتوی/ مردم سه منطقه استان بوشهر آماده تخلیه اضطراری باشند
در راستای افزایش آمادگی و هماهنگی‌های لازم میان دستگاه‌های ذی‌ربط رزمایش پدافند غیرعامل پرتوی تحت عنوان شهدای خلیج فارس در جوار نیروگاه اتمی بوشهر آغاز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سپاس؛ رزمایش پرتوی بوشهر صبح پنجشنبه با هدف افزایش آمادگی‌ها در مقابل حوادث احتمالی و ارائه آموزش‌های لازم و همچنین ارزیابی نقاط ضعف و قوت در بوشهر آغاز شد.

علی اصغرزارعی جانشین رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: مانور پرتویی بوشهر با هدف هماهنگی میان نیروها، تجهیزات و دستگاه‌های مختلف هنگام بروز حوادث احتمالی برگزار می شود.

وی با بیان اینکه آژانس بین المللی انرژی اتمی از ایران خواسته است رزمایش پرتویی برگزار کند، اظهار داشت: نخستین مانور پرتویی سال 1393 در استان بوشهر برگزار شد و امسال این مانور برای آمادگی هر چه بیشتر دستگاه ها و مردم تکرار می‌شود.

وی تاکید کرد: برای اینکه افراد و دستگاه‌ها وظایف خود را در زمان بروز حوادث به طور مرتب تمرین کنند و همیشه آماده باشند، باید رزمایش‌ها در حوزه‌های مختلف سالانه برگزار شود.

زارعی گفت: نیروگاه اتمی بوشهر مطابق اصول آژانس بین‌المللی انرژی اتمی ساخته و تا امروز با کیفیت مناسبی کار کرده و آژانس هم بار‌ها تائیدیه خود درباره فعالیت آن را اعلام کرده است.

جانشین رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور افزود: با اینکه هیچ نگرانی از نظر ایمنی نیروگاه بوشهر نداریم، با این حال لازم است مانند دیگر کشور‌ها آمادگی خود را برای مقابله با حادثه احتمالی حفظ کنیم.

دومین مانور پرتویی بوشهر 12 اردیبهشت ماه در محل و شعاع پنج کیلومتری نیروگاه اتمی بوشهر برگزار و هزار نفر از ساکنان روستاهای هلیله، بندرگاه و شهرک مروارید در حاشیه نیروگاه از طریق دریا و خشکی تخلیه و به محل کمپ اسکان اضطراری در دانشگاه آزاد عالیشهر انتقال می‌یابند.

 

 

عبدالکریم گراوند، استاندار بوشهر نیز از هماهنگی میان نیروها و امکانات برای مقابله با حوادث احتمالی به عنوان یکی از اهداف این رزمایش یاد کرد و اظهار داشت: این رزمایش با حضور تیم‌های تخصصی در راستای آمادگی در مقابله با حوادث احتمالی برگزار شده است.

گراوند با اشاره به استقرار نیروگاه اتمی در استان بوشهر خاطرنشان کرد: ارتقای آمادگی در مقابله با حوادث پرتوی امری مهم و ضروری است که برگزاری رزمایش پرتوی در بوشهر در این راستا است.

وی از انجام آموزش‌ها برای ارتقای آمادگی در پدافند غیرعامل خبر داد و بیان کرد: در برنامه دوره‌ای سازمان پدافند غیرعامل انجام آموزش‌ها، تمرین‌ها و رزمایش‌ها مورد توجه است تا نارسایی‌ها ارائه شود و آمادگی‌ها ارتقا یابد.

 

مجید خورشیدی سخنگوی رزمایش پرتویی شهدای خلیج فارس نیز در آغاز عملیات رزمایش پرتوی شهدای خلیج فارس  با بیان اینکه سناریو رزمایش پرتوی از قبل تعیین شده است، اظهار داشت: ساکنان روستاهای هلیله و بندرگاه و کمپ مروارید برای تخلیه اضطراری آماده باشند.

سخنگوی رزمایش پرتویی شهدای خلیج فارس افزود: استان بوشهر در امنیت کامل است و این رزمایش بر اساس سناریویی از پیش تعیین شده در حال اجرا است.

وی بیان داشت: در این سناریوی از پیش تعیین شده ساکنان روستاهای هلیله و بندرگاه و کمپ مروارید برای تخلیه اضطراری آماده باشند.

خورشیدی گفت: از ساکنان روستاهای هلیله و بندرگاه و مردم استان بوشهر می‌خواهیم اطلاعات موثق را از صدا و سیما دریافت کنند و به هرگونه شایعه توجه نکنند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1481984
ارسال نظر
نظرات