شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 14:07 منتشر شده در مورخ: 1398/02/12 شناسه خبر: 1481991
مدیر آب و خاک جهادکشاورزی استان زنجان خبرداد:
اجرای طرح آبیاری تحت فشار در بیش از 3 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان زنجان
مدیر آب و خاک جهادکشاورزی استان زنجان با اشاره به اجرای طرح آبیاری تحت فشار در اراضی کشاورزی استان گفت: با اجرای این طرح 28 میلیون مترمکعب آب کشاورزی در استان زنجان صرفه‌جویی می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ فریدون داوودی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با بیان اینکه سال گذشته طرح آبیاری تحت فشار در بالغ بر 3 هزار هکتار از اراضی کشاورزی استان اجرا و به بهره‌برداری رسید، اظهار کرد: هم‌اکنون نیز آبیاری تحت فشار در 5 هزار و 463 هکتار از اراضی استان در حال اجرا است.

وی از برنامه‌ریزی برای اجرای حدود 4 هزار هکتار پروژه آبیاری تحت فشار جدید طی سال جاری در استان خبر‌داد و عنوان کرد: امسال تعهد تجهیز ۲۵ هزار هکتاری اراضی استان زنجان به سامانه‌های نوین آبیاری (مصوبه سفر ریاست جمهوری) عملیاتی می‌شود.

وی اراضی مستعد اجرای آبیاری تحت فشار در استان زنجان را ۱۲۴ هزار هکتار اعلام و خاطرنشان کرد: از این میزان تاکنون 53 هزار هکتار محقق شده است.

داوودی بیان داشت: سال گذشته با اجرای پروژه‎های آب و خاک در استان زنجان بالغ بر 14 میلیون متر مکعب پتانسیل صرفه‌جویی در مصرف آب کشاورزی ایجاد شد و با عملیاتی شدن پروژه‌‎های در حال اجرا، این رقم به حدود 28 میلیون مترمکعب خواهد رسید.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1481991
ارسال نظر
نظرات