شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: فرهنگ و هنر
ساعت: 08:28 منتشر شده در مورخ: 1398/02/14 شناسه خبر: 1482308
معاون سیما خبر داد؛
میرباقری معاون سیما درباره تولید سریال‌های تلویزیونی در سال جاری توضیحاتی ارائه داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ مرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی درباره تولید سریال در شبکه‌های مختلف تلویزیون گفت: ما برای سال جاری حدود ۳۰ سریال را طراحی کرده ایم که در زمان‌های مختلف روی آنتن شبکه‌های مختلف می رود. از این ۳۰ سریال، ۲۰ سریال ما مراحل نهایی تولید و پس از تولید را می‌گذرانند. ۱۰ سریال دیگر هم در مراحل پیش تولید قرار دارند و به زودی کلید خواهند خورد.

 
وی با بیان اینکه مجموعاً ۶۰ سریال در معاونت سیما در مراحل گوناگون پیش تولید، تولید و آماده نمایش قرار دارند، تشریح کرد: این آمار از نظر کمی نسبت به سال ۹۵ حدود ۸ برابر شده است و از نظر کیفی هم ارتقای قابل توجهی داشته ایم.
 
میرباقری ادامه داد:ما در حالی که سریال‌های عمومی خود را توانسته ایم در خط تولید قرار دهیم، دو سریال الف ویژه هم در مرحله پیش تولید داریم که در آستانه تولید هستند.
 
معاون سیما ادامه داد: تقریباً بخش عمده‌ای از کارگردانان، تهیه کنندگان و نویسندگان و همینطور بازیگران ما در حال حاضر در چندین سریال مشغول به کار هستند.
 
میرباقری افزود: بار‌ها به دوستان و همکاران خود تاکید کرده ام که وظیفه صدا و سیما آنتن مناسب دادن به نمایش کار‌هاست. در حال حاضر تقریباً هر شب سه باکس نمایشی در شبکه‌های مختلف داریم. شبکه‌های کودک و نوجوان ما هم کاندید هستند تا برای باکس‌ پخش سریال در نظر گرفته شوند. ما خودمان را از یک باکس نمایش به سه باکس مستمر و دو باکس متغیر نزدیک کرده و با این کار, میدان را برای همکاران هنرمند خود آماده کردیم.
 
معاون سیما همچنین در پاسخ به سوال خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، درباره ساخت و پخش سریال‌های دنباله دار و ۶۰ قسمتی هم اظهار کرد: ما امسال دو سریال بالا‌ی ۵۰ قسمت را روی آنتن خواهیم داشت؛ یکی از آن‌ها «عروس تاریکی» است که به زودی برای نمایش آماده می شود. قرارداد دو سریال بالای ۱۵۰ قسمت هم با نویسنده منعقد شده و در حال نگارش هستند. امیدواریم در سال آینده سه سریال بالای ۱۵۰ قسمت را که یکی از آن‌ها سریال طنز است، به آنتن تلویزیون برسانیم. سریال دوم ما هم به نوعی طنز است که هنوز نامی برای آن انتخاب نشده، اما به احتمال زیاد یا از شبکه نسیم یا شبکه سه پخش خواهد شد.
 
انتهای پیام/
http://dana.ir/1482308
ارسال نظر
نظرات