شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اصفهان
ساعت: 15:57 منتشر شده در مورخ: 1398/02/14 شناسه خبر: 1482573
یک باخت، ژنرال و برانکو را بهم می رساند
با نتایج این هفته سپاهان اگر دو بازی خود را با برد و پرسپولیس نتواند بازی های خود را با پیروزی پشت سر بگذارد، سرنوشت قهرمانی تغییر خواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صاحب نیوز؛ سپاهان و ماشین‌سازی در ایستگاه در ایستگاه بیست و هشتم لیگ برتر به مصاف هم رفتند؛ طلایی پوشان اصفهان توانستند از این بازی دست پر خارج شوند و با دو گل خود سه امتیاز کسب کنند. بعد از نتایج تراکتورسازی و حذف این تیم از جمع مدعیان قهرمانی، سپاهان و استقلال دو تعقیب‌کننده جدی پرسپولیس هستند، ازاین‌رو این برد از نان شب برای سپاهان واجب‌تر بود، چرا که قبل از این رقیب دیگر طلایی پوشان، استقلال هم‌بازی خودش را با برد پشت سر گذاشته بود و شاگردان امیر قلعه‌نویی نباید از قافله قهرمانی عقب می‌افتادند.

با نتایج این هفته سپاهان اگر دو بازی خود را با برد پشت سربگذارد و پرسپولیس نتواند بازی های خود را با پیروزی پشت سر بگذارد، سرنوشت قهرمانی تغییر خواهد کرد.

سپاهان در یک بازی خوب و هجومی توانست 54 امتیازی شود و درحالی‌که دو هفته تا پایان مسابقات لیگ برتر باقی‌مانده است به یک‌قدمی پرسپولیس رسید؛ با این نتیجه علاوه بر داغ شدن تنور قهرمانی کسب سهمیه آسیایی طلایی پوشان محتمل‌تر شد.

قلعه‌نویی: با معرفت ترین تیمی که در آن مربی گری کرده ام سپاهان است

سرمربی تیم فوتبال سپاهان بعد از برتری مقابل ماشین‌سازی تبریز عملکرد شاگردانش را در فصل جاری ستود.

امیر قلعه‌نویی پس از برتری خانگی تیمش مقابل ماشین‌سازی تبریز اظهار کرد: خدا را شکر می‌کنیم که توانستیم سه امتیاز خیلی خوب بگیریم، ماشین‌سازی از تیم‌های با برنامه لیگ است که در حمله و دفاع با برنامه عمل کرد..

وی افزود: به مهاجری به خاطر تیم خوبی که ساخته است، تبریک می‌گویم؛ ما در ابتدای بازی خوب نبودیم و 10 دقیقه، یک ربع ابتدایی نتوانستم خوب عمل کنیم؛ با توجه به تمرکز آن‌ها در مرکز خط دفاعی، می‌دانستیم که باید از کانال میانی راه بسته است و باید از کناره‌ها حمله کنیم که خوشبختانه از همین راه به دو گل رسیدیم، ما به این سه امتیاز احتیاج داشتیم و به‌هرحال باید برای ادامه مسیر تلاش کنیم، تیم سپاهان در این لیگ مظلوم واقع‌شده و فشارهای زیادی روی ماست، اما توانستیم به سه امتیاز بازی دست پیدا کنیم و در کنار دو گل، موقعیت‌های زیادی را از دست دادیم.

سرمربی تیم فوتبال سپاهان خاطرنشان کرد: با یک‌سوم بودجه خیلی از تیم‌ها اکنون در رتبه دوم جدول هستیم و توانستیم به این شرایط دست پیدا کنیم و می‌بینید شرایط خوبی داریم؛ به‌هرحال تیم سپاهان تیم بسیار خوبی است، من 20 سال است که مربیگری می‌کنم، باید بگویم بامعرفت‌ترین تیمی که در آن مربیگری کرده‌ام، همین تیم است؛ من کنار زمین که می‌ایستم، غیرت بازیکنانم را می‌بینم که رگ غیرت آن‌ها بیرون می‌زند تا تیم نتیجه بگیرد، باید از آن‌ها تشکر کنم؛ ضمناً به آن‌ها تبریک می‌گویم که توانستیم در یک بازی که مثل فینال بود، سه امتیاز بگیریم، چون به‌هرحال این سه امتیاز ما را در جدول برای رقابت در قهرمانی نگاه داشت.

قلعه‌نویی در واکنش به این سؤال که حتی اگر سپاهان شش امتیاز دو بازی باقیمانده را کسب کند، اما قهرمان نشود این تیم به نتیجه ایده‌آلی رسیده است یا نه، گفت: تیم سپاهان با توجه به شرایطی که داشت و دو سه سال ناکامی کسب کرده بود، در این فصل توانست به موفقیت دست پیدا کند.

وی ادامه داد: با این حال تیم‌های رقیب ما شرایط ایده‌آلی دارند، بالای 100 میلیارد هزینه کرده‌اند، به هر شهری می‌روند، میزبان هستند و از طرفی کمک‌های بیرونی هم با آن‌هاست، ضمن اینکه مربیانشان چند سال مربی آن تیم بودند و بازیکنانشان چند سال است کنار هم هستند؛ ما خوشحالیم که با این شرایط رتبه دوم جدول هستیم و با این شرایط خدا را شکر می‌کنیم. در این نتیجه‌گیری هم مجموعه سپاهان دخیل است و منِ قلعه‌نویی کمترین نقش را دارم.

مهاجری: حرف هایی که تماشاگران زدند نوش جان ما!

سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی تبریز تأکید کرد در بازی مقابل سپاهان فوتبال روی بد خود را به این تیم نشان داده است.

محمدرضا مهاجری پس از شکست 2 بر صفر تیمش در خانه سپاهان، در نشست خبری اظهار کرد: امروز به نظرم فوتبال با ما بی‌رحم بود. سپاهان هم موقعیت‌شناس بود و از موقعیت‌هایش استفاده کرد.

وی افزود: تا قبل از گل اول سپاهان موقعیت‌های خوبی داشتیم، اما از آن‌ها استفاده نکردیم و به حریف فرصت دادیم و سپاهان نیز از آن استفاده کرد، ما بعد از گل اول هم دوباره فرصت گلزنی داشتیم. به‌هرحال سخت است که در اصفهان شش هفت موقعیت 80، 90 درصدی داشته باشید که ما به این مهم رسیدیم، اما توپ‌های‌مان گل نشدند.

مهاجری خاطرنشان کرد: ما در جریان بازی تغییرات متعددی دادیم و موفق به خلق موقعیت هم شدیم که باز هم همان مشکل همیشگی یعنی عدم تمرکز باعث شد ناکام بمانیم، به‌هر حال دو بازی آینده را با قدرت انجام می‌دهیم تا ببینیم در آینده چه اتفاق می‌افتد.

سرمربی تیم فوتبال ماشین‌سازی در واکنش به این موضوع که تیمش فقط تا پشت محوطه جریمه خوب حرکت می‌کرد، گفت: ما پشت دفاع حریف هم صاحب توپ شدیم، خرم‌الحسینی و یکی دو بازیکن دیگر از تیم ما در موقعیت تک‌به‌تک با دروازه‌بان حریف قرار گرفتند، اما ضربات‌شان تبدیل به گل نشد؛ به‌هرحال موقعیت‌های گل زیادی داشتیم، اما عدم تمرکز دوباره ما را اذیت کرد.

وی همچنین تأکید کرد: همان‌گونه که امروز با قدرت بازی کردیم در بازی‌های بعدی هم پر قدرت به میدان می‌رویم، شاید در آن دو بازی خوش‌شانس باشیم و گل بزنیم. پیام نیازمند (سنگربان سپاهان) دروازه‌بان خوبی است اما بازیکنان ما هم باید بهتر ضربه می‌زدند.

مهاجری در پایان درباره صحبت‌هایی که برخی تماشاگران مطرح کرده بودند، گفت: حرف‌هایی که زدند نوش‌جان ما؛ ما امروز شکست خوردیم و دیگر شائبه تبانی وجود ندارد؛ شاید جرم ما این است که با تمام وجود بازی می‌کنیم و سالم به میدان می‌رویم و در این وضعیت یکسری حرف‌ها را هم می‌شنویم که البته باید آستانه تحمل خود را بالا ببریم.

داورحسن اکرمی

کمک داور‌هاحسن یوسفی، امیررضا آشورماهانی، حسین زیاری، محمدرضا تارخ و محمد راهی

کارت زردعزت‌الله پورقاز در دقیقه 53، محسن مسلمان در دقیقه 59، سعید آقایی در دقیقه 87 و محمد کریمی در دقیقه 90 از سپاهان

کارت قرمز: -

گل‌هاکی‌روش استنلی دقیقه 20 و مهرداد محمدی دقیقه 56 برای سپاهان

ترکیب سپاهان:

پیام نیازمند، سعید آقایی، عزت‌الله پورقاز، محمد مهدی‌زاده، محمد ایران‌پوریان، مهدی کیانی، محمد کریمی، محسن مسلمان( حامد بحیرایی دقیقه 62 )، مهرداد محمدی( جلال‌الدین علی‌محمدی دقیقه 78 )، سجاد شهباززاده و کی‌روش استنلی( علی قربانی دقیقه 83 )

سرمربی: امیر قلعه‌نویی

ترکیب ماشین سازی

فرناندو دخسوس، محمد‌حسین کنعانی‌زادگان، سید‌محمد خرم‌الحسینی، سیداحمد مهدی‌زاده، عزیز معبودی، احمدرضا زنده‌روح( احسان تاییدی دقیقه 72 )، سعید مهری، مسیح زاهدی، یوسف سیدی( جای کویتونگو دقیقه 49 )، فرید بهزادی‌کریمی و رضا خالقی‌فر

سرمربی: محمد‌رضا مهاجری

اتفاقات مهم:

دقیقه 4

فرار بازیکن مهاجم ماشین‌سازی از پشت خط دفاعی سپاهان، این بازیکن را در موقعیت تک به تک قرار داد که گلر سپاهان به خوبی ضربه بازیکن ماشین‌سازی را مهار کرد

دقیقه 6

مهاجم ماشین‌سازی تبریز در موقعیت تک به تک با گلر سپاهان قرار گرفت که ضربه این بازیکن با بی‌دقتی به بیرون رفت

دقیقه 19

ارسال زیبای سعید آقایی را مهرداد محمدی در کنار محوطه جریمه با یک ضربه دیدنی راهی دروازه کرد اما با واکنش خوب گلر ماشین‌سازی رو‌به‌رو شد و راهی به دروازه پیدا نکرد

دقیقه 20

ارسال محمد‌ایران‌پوریان را کی‌روش استنلی با ضربه سر راهی دروازه کرد و کاری از دست گلر ماشین‌سازی برنیامد تا اولین گل سپاهان در این بازی به ثمر برسد

دقیقه 25

ضربه سر محمد مهدی‌زاده روی ارسال کرنر را بازیکن ماشین‌سازی از روی خط دروازه برگشت داد و مانع گلزنی سپاهانی‌ها شد

دقیقه 27

ضربه سر شیرجه‌ای استنلی روی ارسال بازیکن سپاهان، به شکل خطرناکی از کنار دروازه ماشین‌سازی به بیرون رفت

دقیقه 33

فرار سجاد شهباز‌زاده این بازیکن را موقعیت خوب گلزنی قرار داد اما ضربه این بازیکن بعد از برخورد با گلر ماشین‌یازی به کرنر رفت

دقیقه 35

ضربه کم‌قدرت بازیکن ماشین‌سازی از پشت محوطه جریمه سپاهان به راحتی در اختیار گلر سپاهان قرار گرفت.

دقیقه 38

ارسال سعید آقایی در محوطه جریمه به پورقاز رسید اما ضربه کم‌دقت این بازیکن با اختلاف زیادی از بالای دروازه ماشین‌سازی به بیرون رفت

دقیقه 41

سید‌محمد خرم‌الحسینی در موقعیت تک به تک با گلر سپاهان قرار گرفت اما ضربه بی‌دقت بازیکن ماشین‌سازی با اختلاف زیادی از کنار دروازه سپاهان به بیرون رفت

دقیقه 43

ضربه خطرناک بازیکن ماشین‌سازی با اختلاف بسیار کمی از کنار دروازه سپاهان به بیرون رفت و تبدیل به گل نشد

دقیقه 51

روی حرکت زیبای سعید آقایی و ارسال این بازیکن، مهرداد محمدی در موقعیت خوب گل‌زنی قرار گرفت اما ضربه این بازیکن از کنار دروازه ماشین‌سازی به بیرون رفت

دقیقه 54

ضربه مهری از پشت محوطه جریمه سپاهان به فضای بالای دروازه سپاهان رفت

دقیقه 56

مهرداد محمدی روی نفوذ سعید آقایی و حرکت زیبای استنلی در محوطه جریمه ماشین‌سازی صاحب توپ شد و با یک ضربه محکم گل دوم سپاهان را به ثمر رساند

دقیقه 62

ضربه فنی بهزادی‌کریمی از پشت محوطه جریمه سپاهان روی تیرک افقی دروازه فرود آمد و تبدیل به گل نشد

دقیقه 70

ارسال بازیکن ماشین‌سازی به شکل خطرناکی از مقابل دروازه سپاهان عبور کرد و بازیکنی از ماشین‌سازی موفق به زدن ضربه سر نشد

دقیقه 79

ضربه جلال‌الدین علی‌محمدی روی پاس خوب ایران‌پوریان با فاصله زیادی از بالای دروازه ماشین‌سازی به بیرون رفت

دقیقه 84

نفوذ بازیکن ماشین‌سازی از گوشه محوطه جریمه و پاس به بیرون وی را مدافعان سپاهان به خوبی قطع کردند.

دقیقه 90

ضربه سر محسن یوسفی در محوطه جریمه سپاهان با اختلاف کمی از کنار دروازه نیازمند به بیرون رفت و راهی به گل پیدا نکرد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1482573
ارسال نظر
نظرات