شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:09 منتشر شده در مورخ: 1398/02/15 شناسه خبر: 1482705
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:
تحریم جدید آمریکا جنبه عملیات روانی دارد/ جوانان کشور در مسائل هسته ای به خوداتکایی کاملی رسیده اند
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس در خصوص تحریم جدید آمریکا راجع به برنامه صلح آمیز هسته ای جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه آمریکایی ها هر چه در توان دارند علیه کشور ما به گرفته اند، گفت: فشار های دولت آمریکا بیشتر جنبه عملیات روانی دارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ دولت آمریکا بامداد شنبه (به وقت تهران) بر خلاف مفاد توافق هسته‌ای(برجام)، ضمن اعلام لغو بخشی از معافیت‌های مربوط به همکاری هسته‌ای با ایران، از تلاش واشنگتن برای اعمال محدودیت‌های جدید علیه فعالیت‌هاى هسته‌ای صلح‌آمیز کشورمان خبر داد.

در بیانیه‌ای که به همین منظور در سایت وزارت خارجه آمریکا قرار گرفته، از زبان «مایک پمپئو» وزیر خارجه این کشور آمده است: «از تاریخ چهارم ماه مه (۱۴ اردیبهشت) هرگونه کمک به توسعه نیروگاه اتمی بوشهر فراتر از واحد رآکتوری کنونی می‌تواند مشمول تحریم شود. علاوه بر این، هرگونه همکاری در زمینه انتقال اورانیوم غنی‌شده [مازاد] ایران به خارج از کشور در ازای دریافت اورانیوم طبیعی نیز قابل تحریم خواهد بود. ما همچنین دیگر اجازه نخواهیم داد که ایران فراتر از محدودیت‌های کنونی اقدام به تولید و ذخیره‌سازی آب سنگین کند؛ چنین آب سنگینی دیگر نباید به هیچ شکلی در دسترس ایران باشد.

محمد ابراهیم رضایی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص تحریم جدید آمریکا راجع به برنامه صلح آمیز هسته ای جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه آمریکایی ها هر چه در توان دارند علیه کشور ما به گرفته اند، افزود: امروزه دولت آمریکا جهت مبارزه با انقلاب اسلامی هر آنچه که می تواند فشار وارد می کند.

جوانان کشور در مسائل هسته ای به خوداتکایی کاملی رسیده اند

وی با اشاره به اینکه ایران در زمینه دانش هسته ای و پروژه های مرتبط با آن نیازمند کشور دیگری نیست، اظهار کرد: در یکی از بندهای تحریم جدید آورده شده که کمک به گسترش نیروگاه هسته‌ای بوشهر فراتر از واحد رآکتوری کنونی می تواند تحریم پذیر باشد در صورتی که دانشمندان جوان و پرتوان کشور در زمینه های طراحی، ساخت تجهیزات، نصب و راه اندازی و همه مراحل به خود اتکایی کاملی رسیده اند.

اینگونه تحریم ها جنبه عملیات روانی دارد

رضایی فشار های دولت آمریکا را دارای جنبه عملیات روانی دانست و تصریح کرد: البته عده ای نیز در داخل کشور مرعوب این فشار ها می شوند و دشمنان ملت ایران نیز جهت تاثیر روی همین افراد دست به چنین اقداماتی می زنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس افزود: در عرصه عمل کاری از دست دشمنان ملت ایران و به خصوص آمریکایی ها بر نمی آید.

نماینده مردم خمین در مجلس خاطرنشان کرد: شاید اتخاذ چنین تصمیماتی از سوی دولتمردان آمریکایی بتواند سبب خیر شده و باعث شود مسئولین ایران بدون ملاحظه آنچه در برجام متعهد شده اند، راه را برای دانشمندان جوان کشور باز کرده تا بتوانند در همه زمینه ها پروژه ها را به نتیجه رسانده و باعث قدرتمند شدن جمهوری اسلامی در عرصه بین الملل شوند.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1482705
ارسال نظر
نظرات