شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 11:10 منتشر شده در مورخ: 1398/02/15 شناسه خبر: 1482711
معاون اقتصادی استاندار مرکزی خبر داد
تشکیل کمیته احتکار توسط وزارت صمت/وارد شدن محموله شکر به استان ظرف دو روز آینده
معاون اقتصادی استانداری مرکزی از تشکیل کمیته احتکار توسط سازمان صنعت معدن و تجارت خبر داد و گفت: با توجه به احتمالاتی که در خصوص احتکار برخی اجناس داده می‌شود، این کمیته تشکیل‌شده و فعالیت خود را آغاز کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ سعید فرخی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی شامگاه روز گذشته در کارگروه تنظیم بازار استان مرکزی که با حضور مدیران کل و مسئولین مربوطه برگزار شد، در خصوص تمهیدات صورت گرفته جهت تنظیم بازار در آستانه ماه مبارک رمضان، گفت: در این جلسه اقلامی که به‌عنوان کالای اساسی و پرمصرف در ماه مبارک رمضان محسوب می‌شوند موردبررسی قرار گرفت.

وارد شدن محموله شکر به استان ظرف دو روز آینده

وی بابیان اینکه جهت تأمین برخی اقلام مشکلاتی وجود دارد، افزود: در تأمین برخی اقلام مصرفی مانند شکر مشکلاتی موجود است که یکی از علل آن تغییر تولیدکننده شکر است، ولی با توجه به سهمیه جدید تخصیص داده‌شده به استان مرکزی، ، به نظر می‌رسد ظرف یک تا دو روز آینده محموله وسیعی از شکر به استان وارد شود.

فرخی با اشاره به اینکه قرار است شکر مصرفی از استان همدان تحویل شود، اظهار کرد: مقرر شد مشکلات موجود در رابطه با محصولاتی مانند برنج و روغن نیز با کمک اصناف و اتحادیه‌های تعاونی بررسی‌شده و توسط سازمان صمت برطرف شود تا شاهد کمبودی در استان نباشیم. همچنین باید نظارت بر توزیع کالا به نحو احسن صورت بگیرد.

تشکیل کمیته احتکار توسط وزارت صمت

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری مرکزی از تشکیل کمیته احتکار توسط سازمان صنعت معدن و تجارت خبر داد و عنوان کرد: با توجه به احتمالاتی که در خصوص احتکار برخی اجناس داده می‌شود، این کمیته تشکیل‌شده و فعالیت خود را آغاز کرده است؛ ضمن اینکه اصناف استان نیز بیش‌ازپیش با مردم همراهی خواهند کرد.

افزایش بازرسین اتاق اصناف در ماه رمضان برای مقابله با گران‌فروشی

وی از افزایش تعداد بازرسین در ماه رمضان خبر داد و بیان کرد: به همین منظور طرحی توسط اتاق اصناف اجرا می‌شود که جلوی هرگونه گران‌فروشی را می‌گیرد. همچنین عدم عرضه محصولات توسط برخی واحدهای تولیدی یکی دیگر از مشکلات است که باید اداره کل تعزیرات با آن مقابله کند.

انتهای پیام/

 
http://dana.ir/1482711
ارسال نظر
نظرات