شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 16:19 منتشر شده در مورخ: 1398/02/15 شناسه خبر: 1482760
رئیس اداره حفاظت محیط زیست تربت حیدریه:
صیاد پرندگان وحشی در تربت حیدریه دستگیر شد
رییس اداره حفاظت محیط زیست تربت حیدریه گفت: با همکاری پرسنل انتظامی یک صیاد متخلف به همراه لاشه سه قطعه کبک، لاشه سه قطعه تیهو و 2 قطعه کبک زنده که به عنوان طعمه استفاده می شدند، کشف و ضبط و نامبرده تحویل مقامات قضایی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ داوود نورمحمدی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار کرد: با آغاز فصل بهار و شروع زاد و ولد پرندگان، افراد سود جو اقدام به صید پرندگان وحشی و به خصوص کبک و تیهو می کنند.

وی با بیان اینکه حذف این گونه های ارزشمند تاثیر منفی زیادی در اکوسیستم طبیعی دارد، گفت: وجود این پرندگان کمک به حفظ پوشش گیاهی و حذف حشراتی از قبیل سن گندم که از آفات اصلی گندم است، دارد.

رییس اداره حفاظت محیط زیست تربت حیدریه گفت: در همین راستا و با همکاری پرسنل انتظامی یک صیاد متخلف به همراه لاشه سه قطعه کبک، لاشه سه قطعه تیهو و 2 قطعه کبک زنده که به عنوان طعمه استفاده می شدند، کشف و ضبط و نامبرده تحویل مقامات قضایی شد.

نورمحمدی همچنین اظهار داشت: پارسال نیز تعداد چهارده پرونده تخلف که 2 مورد شکار قوچ وحشی و بقیه شکار و صید پرندگان با کشف 273 قطعه پرنده در تربت حیدریه تشکیل و به مراجع قضایی ارسال شد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1482760
ارسال نظر
نظرات