شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 15:20 منتشر شده در مورخ: 1398/02/16 شناسه خبر: 1483207
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی خبر داد؛
اعزام ۱۱۲۰ مبلّغ روحانی در ماه مبارک رمضان در استان مرکزی/برگزاری ویژه‌برنامه‌های رمضانی در مساجد و پارک‌های اراک
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی گفت: همزمان با ماه مبارک رمضان ۱۱۲۰ روحانی و طلبه برای تبلیغ به مناطق مختلف استان مرکزی اعزام شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ صفر قربانپور مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ در خصوص برنامه‌های این اداره کل در ماه مبارک رمضان گفت: در آستانه ماه شریف رمضان المبارک برای ورود به این ماه با برگزاری کلاس‌ها و دوره آموزشی، برنامه‌های فرهنگی و مذهبی برای مبلغین فعال در این حوزه تبیین شده است.

قربان پور افزود: همه روحانیون مستقر در سراسر استان در یک دوره آموزشی ۷ ساعته با مسائل موردنیاز ماه مبارک آشنا شده‌اند و برای گروه‌های دیگر هم جلسات توجیهی برقرارشده و در همین راستا طی روزهای گذشته برای روحانیون شهرستان اراک گردهمایی عمومی برگزار کردیم، ضمن اینکه در تمام شهرستان‌ها هم این همکاری‌ها انجام گرفت و به عبارتی در مرحله اول تبیین ضرورت‌های  ماه رمضان برای مبلغین انجام‌گرفته است.

وی عنوان کرد: پیش‌بینی این است که ۱۱۲۰ نفر از روحانیون ایام ماه مبارک را به برنامه‌های تبلیغی می‌پردازند که بخشی از این‌ها اعزامی از بیرون استان و مابقی هم در سطح استان مقیم هستند و کار فرهنگی و تبلیغی را انجام می‌دهند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان مرکزی ضمن بیان اینکه غبارروبی‌های عمومی در مساجد به نسبه انجام‌گرفته و آمادگی مساجد نیز مناسب است اظهار کرد: در سراسر استان در این ماه مبارک بخش قرآنی فعال است و جز خوانی‌ها در مساجد انجام خواهد شد و طبق سنوات گذشته هماهنگی لازم انجام‌شده است که مراسم جز خوانی قرآن کریم همه‌روزه از ساعت ۶ بعدازظهر در مصلی بیت‌المقدس اراک برگزار شود که پخش مستقیم آن از شبکه آفتاب انجام می‌گیرد و بعدازآن هم یک ساعت به غروب آفتاب تفسیر آیت‌الله دری نجف‌آبادی نماینده ولی‌فقیه در استان در مصلی انجام می‌شود.

وی به‌ویژه برنامه‌های دیگر این اداره کل اشاره کرد و افزود: ویژه‌برنامه‌ای مشترک با شهرداری و سپاه  کار مهمی است که در پارک‌ها با حضور روحانیون مجموعه گروه جهادی تبلیغی مصباح الهدی انجام می‌گیرد.

قربان پور ادامه داد: طبق توافقی که انجام‌شده است در سه پارک شهر اراک در طول شب‌های ماه مبارک برنامه‌هایی شامل حضور نمایشگاهی و اجرای برنامه‌های شاد برگزار خواهد شد که روحانیون نیز در این فضاها حضور خواهند داشت که پارک‌های ولیعصر و ملت مکان اجرای این برنامه‌های متنوع در طول شب‌های ماه مبارک رمضان هستند و مردم می‌توانند از این فضاها بهره‌مند شوند.

وی خاطرنشان کرد: همه این برنامه‌ها کمک می‌کند که در مساجد، حسینیه‌ها و پارک‌ها فضای عطر ماه رمضانی ایجاد شود.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1483207
ارسال نظر
نظرات