شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 15:20 منتشر شده در مورخ: 1398/02/16 شناسه خبر: 1483215
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی خبر داد؛
نساجی و لوازم‌خانگی دو پروژه اولویت‌دار وزارت صمت در سال رونق تولید/پیش‌بینی صادرات یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلاری استان مرکزی
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی اولویت‌های وزارت صمت در سال جاری را صنعت نساجی و لوازم‌خانگی عنوان کرد و گفت: استان مرکزی هم در این دو حوزه ظرفیت‌های خوبی دارد می‌توان با بهره‌گیری از مشوق‌های در نظر گرفته‌شده این دو صنعت را در استان بیشتر رونق دهیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ محمدرضا حاجی پور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به نام‌گذاری امسال تحت عنوان «رونق تولید»، گفت: به‌منظور تحقق شعار سال بحث فعال‌سازی واحدهای تولید راکد و ایجاد ظرفیت‌های جدید در دستور کار سازمان قرار دارد.

حاجی پور با اشاره به اینکه مجموعه وزارت صمت برای تحقق شعار سال ۳۵ برنامه در هفت محور تدوین کرده است بیان کرد: سازمان با محور قرار دادن این برنامه‌ها در راستای تحقق شعار سال گام برمی‌دارد.

وی بابیان اینکه از دی‌ماه سال گذشته ثبت سفارش مواد اولیه به استان واگذارشده است ادامه داد: طی این مدت ۳۹۵۰ ثبت سفارش مواد اولیه به ثبت رسیده است که از این تعداد ۳۷۲۰ مورد تعیین تکلیف شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی از وجود ۲۳۰ طرح صنعتی بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی در استان خبر داد و گفت: برای این طرح‌ها ۲۶۹۱ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است و با بهره‌برداری از این طرح‌ها برای ۱۱ هزار نفر اشتغال ایجاد می‌شود.

حاجی پور، اولویت‌های وزارت صمت در سال جاری را صنعت نساجی و لوازم‌خانگی عنوان کرد و ادامه داد: استان مرکزی هم در این دو حوزه ظرفیت‌های خوبی دارد که می‌توان با بهره‌گیری از مشوق‌های در نظر گرفته‌شده این دو صنعت را در استان بیشتر رونق دهیم.

وی با تأکید بر اینکه مدیریت هدفمند واردات در دستور کار سازمان قرار دارد بیان کرد: در همین راستا محصولاتی که در داخل امکان تولیدات آن‌ها وجود دارد امکان واردات آن‌ها وجود ندارد.

 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی به حوزه صادرات استان مرکزی هم اشاره‌ای کرد و گفت: سال گذشته با همه مشکلات اقتصادی که وجود داشت موفق شدیم برای اولین بار صادرات استان را به بیش از یک میلیارد دلار برسانیم.

حاجی پور با اشاره به اینکه برای امسال صادرات یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلاری پیش‌بینی‌شده است، خاطرنشان کرد: بر اساس برنامه‌های وزارتخانه توسعه صادرات با ۱۵ کشور منطقه اولویت‌گذاری شده است.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1483215
ارسال نظر
نظرات