شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 09:55 منتشر شده در مورخ: 1398/02/17 شناسه خبر: 1483469
سکه‌های طلایی که با حواله‌های ارزان عوض شدند؛
خساست وزارت ورزش در پرداخت پاداش مدال‌آوران بازی‌های آسیایی!
بدقولی و خساست وزارت ورزش و جوانان نسبت به پرداخت جوایز قهرمانان بازی‌های آسیایی تا حدی است که سکه‌های طلا را با حواله‌هایی که نصف قیمت هم نیست عوض کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از مرصاد ، حضور و افتخارآفرینی در میادین بزرگ ورزشی بین‌المللی ولذت و غرور اهتزاز پرچم کشور را قطعا با هیچ جایزه‌ مادی نمی‌توان جبران کرد و همین مطرح شدن نام ایران و ایرانی که غرور و اقتدار ملی را افزایش می‌دهد یک دنیا ارزش دارد.

ورزشکارانی که بدون چشم‌داشت به جوایز و تنها برای سربلندی نام کشور و جاودان کردن نام خود در تاریخ پرافتخار کشور با تمام نامهربانی‌ها پا در عرصه‌های بزرگ می‌گذارنند و کارهایی می‌کنند کارستان.

اما برای جبران بخشی از زحمات و تلاش‌های این قهرمان مرسوم است که در همه جای دنیا جوایزی را برای آنها در نظر می‌گیرند تا ورزشکاران با دیدن این قدرشناسی‌ها انگیزه بیشتری برای ادامه راه داشته باشند.

 

در بازی‌های آسیایی اخیر هم که ورزشکاران ایرانی در برخی از رشته‌های خوش درخشیدند و بعضا مدال‌هایی کسب کردند که حتی در تاریخ ورزشی کشور بی‌نظیر بوده است، وزارت ورزش و جوانان قول پرداخت سکه‌های طلایی را داد که حالا ظاهرا از پس قولش برنیامده است و این موضوع موجب گلایه اهالی ورزش از این بدقولی شده است.

یکی از رشته‌هایی که ورزشکاران آن در این رقابت‌ها خوش درخشیدند کبدی بانوان بود که شاهکار دختران کبدی‌کار باعث شد تا ایران بر سکوی اول این رقابت‌ها قرار گیرد، اما ورزشکاران تیم ملی کبدی در گفتگو با مرصاد از این بدقولی‌ها گلایه‌مند بودند.

حواله‌های 1.8 میلیونی به جای سکه‌های طلا!

آزاده صیدی، عضو تیم ملی کبدی در گفت و گو با خبرنگار مرصاد اظهار داشت: وزارت ورزش و جوانان برای تشویق مدال آوران بازی‌های آسیایی قول پرداخت سکه طلا را در سال قبل دادند اما در همان سال گفته شد فعلا امکان پرداخت حواله هم وجود ندارد و بودجه آن موجود نیست.

وی افزود: حالا نیز متوجه شده ایم که دیگر خبری از پرداخت سکه نیست بلکه برای مدال آوران بازی های آسیایی امتیازهایی را در نظر گرفتند و به جای پرداخت سکه طلا حواله یک میلیون و 800 هزار تومانی لحاظ خواهند کرد.

عضو تیم ملی کبدی خاطرنشان کرد: مسئولان زیر همه قول هایی که داده بودند، زدند در حالی که ورزشکاران حداقل چهار سال برای کسب مدال تلاش کردند و با این بد قولی ها دیگر انگیزه ای برای ورزشکاران باقی نمی ماند.

 

صیدی با بیان اینکه برای تشویق مدال آوران قهرمان آسیا که به صورت تیمی در مسابقات حضور یافتند پرداخت 80 سکه طلا در نظر گرفته شده بود، گفت: حالا به جای سکه می خواهند حواله یک میلیون و 800 هزار تومانی بپردازند در حالی که با نرخ سکه بسیار تفاوت دارد.

وی افزود: از اسفند سال قبل مدال آوران برای پیگیری پاداش هایشان به وزارت ورزش مراجعه می کنند اما مسئولان وزارت خانه به جای حل موضوع تهدید کرده اند که اگر مراجعه کنند با پلیس تماس می گیرند با این شرایط قرار است این ورزشکاران که شمار آن ها به بیش از 200 نفر می رسد در هفته آینده درب وزارتخانه تجمع کنند.

صیدی از مسئولان استانی هم گلایه داشت که در سطح استان نیز حمایت ها در شان ورزشکاران نیست و برای خرید وسائل مورد نیاز و مکمل ها هزینه بسیاری را طی چهار سال متحمل شدند، اما در نهایت به ورزشکاران 15 میلیون تومان داده شد با این بدقولی های مسئولان وزراتخانه نیز دیگر انگیزه ای برای ورزشکاران باقی نمی ماند.

وی درباره وضعیت کنونی خود خاطرنشان کرد: هم اکنون در حال ادامه تمرینات و حفظ آمادگی برای حضور در مسابقات هستیم همچنین قرار بوده امسال شاهد برگزاری مسابقات جهانی یا قهرمانی آسیا باشیم که احتمال برگزار مسابقات جهانی در رده های پایین تر وجود دارد.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1483469
ارسال نظر
نظرات