شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان رضوی
ساعت: 16:12 منتشر شده در مورخ: 1398/02/17 شناسه خبر: 1483701
رئیس اداره ورزش و جوانان کاشمر خبر داد
برگزاری دوره آموزشی نجات غریق و کبدی در کاشمر
رئیس اداره ورزش و جوانان کاشمر گفت: دوره آمادگی نجات غریق برای ناجیان غریق آقایان و بانوان و آشنایی با کبدی در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از یار خراسانی، محمد شایگان پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهارداشت: اولین دوره آمادگی نجات غریق در سال جاری در کاشمر طی یک ‌روز، دراستخر های بخش خصوصی کوثر و باران این شهرستان برگزار شد.

وی با بیان اینکه در این دوره بیش از۵۱ ناجی در دو بخش آقایان و بانوان حضور داشتند، خاطرنشان کرد: این دوره آموزشی برای نخستین بار در کاشمر با هدف بالا بردن سطح آمادگی جسمی ناجیان غریق و همچنین آموزش حرکات جدید به آنها برگزار شد.

رئیس اداره ورزش و جوانان کاشمر همچنین در ادامه با اشاره به برگزاری کارگاه دانش افزایی یک روزه رشته کبدی، تصریح کرد: کارگاه دانش افزایی رشته کبدی با هدف ارتقا سطح علمی و عملی و آماده سازی داوران جهت شرکت در آزمون ارتقاء این رشته ورزشی اجرا شد.

وی با تاکید بر اینکه در این دوره آموزشی نفراتی از کاشمر و شهرستان های مجاور حضور داشتند، اذعان کرد: شرکت کنندگان در این دوره به مرور قوانین و مقررات رشته کبدی و باز آموزی جدیدترین قوانین و دستورالعمل های داوری مطابق آخرین تغییرات و استانداردهای فدراسیون جهانی کبدی پرداختند.

شایگان با اشاره به علاقه مندی نوجوانان و جوانان کاشمری به این رشته قدیمی و سنتی منطقه، عنوان کرد: در آینده نیز نگاه ویژه ای به مباحث آموزشی و ارتقاء دانش فنی مربیان و داوران شهرستان خواهیم داشت.

وی در پایان تشریح کرد: امیدواریم با استفاده از ظرفیت اساتید برجسته این حوزه ضمن حفظ جایگاه کبدی شهرستان در استان، به شمار ورزشکاران و قهرمانان این حوزه در سطوح کشوری و ملی اضافه شود.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1483701
ارسال نظر
نظرات