شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اصفهان
ساعت: 15:15 منتشر شده در مورخ: 1398/02/19 شناسه خبر: 1484032
خیابانی که بعد از سی سال آزاد شد!
مدیر منطقه 10 شهرداری اصفهان گفت: در راستای اجرای طرح های آزادسازی در سطح منطقه، خیابان هفت تیر بعد از 30 سال آزادسازی شد و خط دوم آن احداث می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حمید شهبازی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: بخش عمده مطالبات مردم منطقه 10ساماندهی خیابان های پرتردد و تراکم بالای ترافیکی است و مردم از مشاغل مزاحم و نیمه مزاحم شهری گلایه دارند؛ وضعیت آسفالت کوچه ها و معابر بخش دیگری از خواسته های شهروندان منطقه 10 در تماس با سامانه 137 بود که انجام این کار در برنامه امسال شهرداری لحاظ شد.

مدیر منطقه 10 شهرداری اصفهان تصریح کرد: شهروندان معضلاتی دارند که به سادگی قابل حل است و ممکن است از چشمان ما دور بماند، البته تماس های شهروندان در این زمینه با شهرداری اثرگذار است تا این مشکلات، رفع و رضایت مندی مردم حاصل شود.

وی افزود: امسال بودجه شهرداری منطقه 10 حدود 110 میلیارد تومان است که  36 درصد از کل بودجه برای آزادسازی در سطح منطقه هزینه خواهد شد.

شهبازی با اشاره به اینکه یکی از پروژه های مهم که می تواند به روان سازی ترافیک و ضریب امنیت منطقه کمک کند اجرای رینگ چهارم ترافیکی شهر اصفهان در محدوده اتوبان شهید اردستانی است، تصریح کرد: یکی دیگر از طرح های در اولویت منطقه، آزادسازی ورودی اطشاران (مجموعه مسکونی میلاد) است که بسیار هم مورد درخواست و تأکید مردم بود.

* احداث خیابان هفت تیر تا دو هفته آینده به پایان می رسد

حمید شهبازی افزود: همچنین در راستای اجرای طرح های آزادسازی در سطح منطقه، خیابان هفت تیر بعد از 30 سال آزادسازی شد و خط دوم آن احداث می شود.

وی ادامه داد: باقی مانده آزادسازی خیابان هفت تیر، ظرف یکی دو روز آینده انجام می شود و اکنون در حال جا به جایی تأسیسات هستیم که با توجه به اینکه این طرح حدود 97 درصد پیشرفت داشته است، تا دو هفته آتی احداث آن به پایان می رسد.

شهبازی با تأکید بر اینکه گلوگاه های سطح منطقه در راستای طرح های آزادسازی بازگشایی می شود، تصریح کرد: آزادسازی خیابان عسگریه دوم و خیابان شهید رضائیان که به موازات خیابان شیخ طوسی است و به روان سازی ترافیک در خیابان شیخ طوسی کمک می کند، از دیگر طرح های آزادسازی سال جاری منطقه 10 است.

مدیر منطقه 10 شهرداری اصفهان با بیان اینکه این بخش از شهر بیشترین خیابان های اصلی را دارد و تراکم جمعیت در آن بالاست، افزود: شهروندان مناطق دیگر برای دریافت خدمات از نهادهای خدماتی که در این منطقه واقع شده اند، به این منطقه تردد دارند که این مسئله روی ترافیک منطقه تأثیرگذار است و به دلیل این ترددهای زیاد، باید مسیر رفت و آمد شهروندان را ایمن تر و راحت تر کنیم.

شهبازی افزود: امیدواریم مردم از حمل و نقل عمومی بیشتر استفاده کنند تا هزینه های کمتری در شهرداری صرف آزادسازی و تعریض معابر و گلوگاه ها شود.

وی در مورد طرح های محرومیت زدایی در منطقه 10 هم اظهار کرد: سال گذشته حدود سه میلیارد تومان در محله حصه جنوبی آسفالت انجام شد که اگر قرار بود این طرح امسال اجرایی شود، نزدیک 15 میلیارد تومان هزینه دربرداشت.

* برنامه ریزی برای احداث فضای سبز در محله حصه

مدیر منطقه 10 شهرداری اصفهان افزود: احداث فرهنگ سرای معظم در محله کمتر برخوردار حصه که تاکنون بیش از سه میلیارد تومان برای آن هزینه شده از دیگر طرح های شهرداری منطقه 10 برای این محله است.

وی بیان کرد: احداث رینگ چهارم تأثیر مستقیم روی توسعه محله حصه دارد، از سوی دیگر طرح‌های زیباسازی هم از ابتدای سال برای محله حصه آغاز شده و در حال انجام است و به دنبال تملّک زمین در این منطقه برای احداث فضای سبز هستیم.

شهبازی افزود: خانه کودک استاد هُمایی در محله معراج هم آماده‌سازی شده است و در مرحله انتخاب بهره‌بردار و پیمانکار هستیم تا برای استفاده در اختیار شهروندان قرار گیرد.

وی در پایان اظهار کرد: در خیابان اطشاران هم به دلیل تراکم جمعیت، مجموعه ورزشی شهید رفیعی و ایستگاه آتش‌نشانی را احداث کردیم.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1484032
ارسال نظر
نظرات