شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 10:17 منتشر شده در مورخ: 1398/02/19 شناسه خبر: 1484122
مدیر جهاد کشاورزی میناب عنوان کرد؛
میناب رکوردار تولید انبه هرمزگان/ پیش بینی برداشت۱۷ هزار تن انبه در میناب
مدیر جهاد کشاورزی میناب با بیان اینکه میناب رکوردار تولید انبه هرمزگان گفت: از سطح یک هزار و 700 هکتار از باغات انبه این شهرستان پیش‌بینی می‌شود بیش از 17 هزار تن محصول برداشت شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ عباس مویدی، مدیر جهاد کشاورزی میناب در گفتگو اخنصاصی با خبرنگار هرمز گفت: از سطح یک هزار و 700 هکتار از باغات انبه این شهرستان پیش‌بینی می‌شود بیش از 17 هزار تن محصول برداشت شود.

مویدی با اشاره به آغاز زمان برداشت انبه نارس (کال) در باغات شهرستان میناب، افزود: ۳۰ درصد محصول انبه از اواسط اردیبهشت به‌صورت سبز برداشت می‌شود و بخش دیگر از آن نیمه دوم خردادماه به‌صورت رسیده برداشت خواهد شد.

مدیر جهاد کشاورزی میناب روستاهای بهمنی، شهوار، گلشوار و چلوگاو میشی را از نقاط مهم تولید انبه در شهرستان دانست و عنوان کرد: شهرستان میناب مقام نخست تولید انبه در استان هرمزگان را در کارنامه خود دارد.

وی ارقام محلی این محصول را آلمهتری، خیاری، کلانفر، کلک سرخ و هلیلی و ارقام خارجی شامل سندری و لانگرا برشمرد و گفت: پیش‌بینی تولید امسال این نوع محصول 17 هزار تن با عملکرد 10 تن در هر هکتار است.

وی با اشاره به انواع ارقام اصلاح‌شده اظهار کرد: سندری، لانگرا و چوسا از ارقام نهال پیوندی و خارجی این محصول است.

وی بیان کرد: ازآنجایی‌که انبه نارس(کال) در شهرستان میناب از اوایل اردیبهشت برداشت می‌شود اما برداشت انبه رسیده و تازه خوری آن از نیمه دوم خردادماه آغاز و تا پایان شهریور ادامه خواهد داشت.

مویدی خاطرنشان کرد: از میوه انبه فرآورده‌های مختلفی ازجمله مربا، کمپوت، عصاره و انواع مختلف چاشنی‌ها تهیه می‌شود و همچنین از میوه‌های نارس و کوچک هم در تهیه ترشی استفاده می‌شود. 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1484122
ارسال نظر
نظرات