شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان یزد
ساعت: 11:29 منتشر شده در مورخ: 1398/02/19 شناسه خبر: 1484189
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس:
به‌هیچ‌عنوان نباید مقابل امریکا عقب‌نشینی کرد/ لزوم وحدت تصمیم‌گیری در قبال برجام
عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس گفت: این بسیار مهم است که باید محکم پای این مسئله بایستند و هیچ‌گونه عقب‌نشینی نکنند چون اگر یک قدم عقب‌نشینی شود آمریکایی‌‌ها ده قدم جلو خواهند آمد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا، حجت‌الاسلام احمد سالک در گفتگو با خبرنگار یزدرسا گفت: 18اردیبهشت سال گذشته که آمریکا از برجام خارج شد، می‌بایستی بلافاصله عمل متقابل به مثل می‌شد و ما هم از برجام خارج می‌شدیم و اقتدار را نشان می‌دادیم.

وی ادامه داد: اما جمهوری اسلامی یکسال به تعبیری صبر استراتژیک انجام داد و نخواست خلاف آنچه را که در بحث برجام عمل شده به کار بگیرد و یکسال صبر کردن برای دشمن عنودی مثل امریکا و اروپا کافی است.

عضو فراکسیون نمایندگان ولایی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: شاهد هستیم مواضعی که آقای رئیس‌جمهور و شورای عالی امنیت ملی و دیگر دستگاه‌ها اخیرا گرفته‌اند نشانگر یک وحدت رویه تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری نظام است.

سالک اضافه کرد: اگر این وحدت رویه حفظ شود و کسی مثلا از وزارت خارجه یا جای دیگر، مطلب دیگری نگوید و نرود در نیویورک چراغ سبز بدهد که ما برای نقل انتقال زندانیان آمریکا و ایران اختیار تام داریم و امثال این مسائل؛ این وحدت رویه باز اقتدار خودش را حفظ خواهد کرد.

وی افزود: نکته دیگر اینکه آیا دولت‌مردان جمهوری‌اسلامی این موضع‌گیری که 60 روز وقت داده‌اند، را ادامه می‌دهند؛ این بسیار مهم است که باید محکم پای این مسئله بایستند و هیچ‌گونه عقب‌نشینی نکنند چون اگر یک قدم عقب‌نشینی شود آمریکایی‌‌ها ده قدم جلو خواهند آمد در حالی که ما باید نسبت به آمریکا بر اساس حفظ منافع ملی خودمان حالت تهاجمی داشته و در این جهت باید دقت کافی را داشته باشیم.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس عنوان کرد: حال باید منتظر بمانیم ببینیم عکس‌العمل کشورها در این قبال چیست که البته از دیشب تا به حال شاهد عکس‌العمل‌های مختلفی از انگلیس و فرانسه و ... بوده‌ایم، این در حالی است که مواضعی که چین و روسیه گرفتند مواضع بسیار خوبی است.

سالک خاطرنشان کرد: از طرفی باید حواسمان جمع باشد که موضع‌گیری که نیروی مقاومت فلسطین در مقابل حمله رژیم کودک‌کش صهیونیستی گرفتد، تحت‌الشعاع این مسائل قرار نگیرد؛ یعنی آن اقتداری که امروز در منطقه علیه صهیونیست‌ها وجود دارد را باید حفظ کرد.

وی تأکید کرد: امروز اسرائیل به دست و پا افتاده، چرا که باور نمی‌کردند که حدود 700 موشک و راکت به سمت‌شان شلیک شود و اوضاع اسرائیل را به هم بریزد.

سالک گفت: لذا این اقتدار مفاومت را هم نباید اجازه دهیم که تحت‌الشعاع برخی از مسائل دیگر قرار بگیرد چون امریکا و اسرائیل به شدت از این مسئله نگران شده‌اند و این‌ها یک طوری می‌خواهند با حرکت‌های دیگر مسئله فلسطین را تحت‌الشعاع قرار دهند.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1484189
ارسال نظر
نظرات