شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 17:02 منتشر شده در مورخ: 1398/02/20 شناسه خبر: 1484500
ائمه جمعه استان گلستان:
تصمیم شورای عالی امنیت ملی با تاخیر ولی شجاعانه بود/ مسئولین با احتکار کنندگان برخورد کنند
تصمیم شورای عالی امنیت ملی در رابطه با برجام یک تصمیم شجاعانه، ضروری و در عین حال با تاخیر و از یک سو فوق العاده نرم و از سوی دیگر محکم و قاطع بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از  گلستان ما، حجت الاسلام محمود ترابی در خطبه های نماز جمعه این هفته  با بیان اینکه  در خود برجام راهکارهایی برای کسانی که نقض عهد کنند وجود دارد ، افزود: هوشمندانه بودن صدور این بیانیه  پس از یکسال از این باب  است که برای آمریکا دیگرهیچ ظرفیتی که بالفعل نکرده باشد وجود ندارد.

امام جمعه گنبدکاووس همه تحریماتی که آمریکا به خیال خود جدید اعلام  می کند را تکراری و تنها برای ایجاد یک موج روانی عنوان کرد.

وی ادامه داد: دو راه وجود دارد یا باید این موضوع در کمسیون مشترک حل شود یا به شورای امنیت سازمان ملل ارجاع داده شود که در این صورت ایران از همه ظرفیت خود استفاده خواهد کرد.

اقدام متقابل ما به معنای خروج از برجام نیست

خطیب جمعه گنبدکاووس تصریح کرد: از ابتدای برجام تا کنون  14گزارش  داریم که آژانس بین المللی انرژی نظر بر پایبندی کامل ایران به تعهدات داده است و اقدام متقابل ما خروج از برجام نیست بلکه حقی است که داریم در مقابل کوتاهی های آنها عنوان می کنیم.

امام جمعه گنبدکاووس تاکید کرد که با این وحشی های کروات زده که مهمترین اسناد بین المللی و مذاکرات را که امضا کرده اند هم قبول ندارند، مذاکره نخواهیم کرد و این تصمیم نظام است و مردم می کنند.

جز دیوانه هیچ کس فضای فکری اش را برای مذاکره با دشمن باز نمی کند

جت الاسلام ترابی اذعان کرد: هنوز هم عده ای از این پیاده نظام های غربی و زنجیره ای ها می گویند باید مذاکره کرد و دم از سایه جنگ میزنند که باید گفت واقعا جز دیوانه هیچ کس فضای فکری اش را برای مذاکره با دشمن باز نمی کند.

امام جمعه گنبدکاووس ضمن اشاره به جنگ غزه ، رشادت و مقابله جهاداسلامی با اسرائیل را که موجب تسلیم صهیونیست ها شد؛ تحسین کرد و گفت: یکی از نشانه های این جنگ این بود که به دنیا ثابت شد اسرائیل تنها زبان زور می فهمد.

وی یادآور شد یکی دیگر از اثرات این جنگ از بین رفتن معامله غرب بود که حفظ امنیت اسرائیل است.

سفر غیرمنتظره وزیرخارجه آمریکا به عراق و دیدار با نخست وزیر و رئیس جمهور عراق  از دیگر موضوعاتی بود که حجت الاسلام ترابی به آن پرداخت و گفت: واضح نیست هدف از این سفر چه بوده است البته بر اساس اخباری که تا کنون درز کرده، استفاده از عراق به عنوان میانجی برای مذاکره با ایران یکی از اهداف این سفر است.

وی اظهار کرد: اینها قصد داشتند تنهایی ایران را نشان دهند اما امروز اینگونه نیست و به تعبیر همه کسانی که اهل تحلیل سیاسی هستند افول آمریکا بر همه واضح شده و جایگاه  ترامپ هم به عنوان تسهیل گر و کاتالیزور برای سرعت بخشی به این افول است و نفوذ ایران نیز در منطقه نفوذ غیرقابل انکاری است و همه عالم این نفوذ را با چشم خود می بینند.

امام جمعه گنبدکاووس در ادامه با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار با طلاب بر ضرورت تحلیل وضعیت دینی امروز با گذشته و نگاه به روحانیت تاکید کرد که با گذشته قابل سنجش و مقایسه نیست و علی رغم اظهارات برخی، شاهد رشد دینداری هستیم.

حجت الاسلام ترابی به تأسی از سخنان رهبر انقلاب اذعان کرد: طلاب موج مثبت گرایش مردم به دین و دینداری را بیان کنند. ما باید پیگیر تحقق دین باشیم و در مورد خواهران طلاب نیز تاکید حضرت آقا این است که جایگاه فارغ التحصیلان حوزه ها در جامعه به رسمیت شناخته شود و از این ظرفیت در مراکز رسمی و فرهنگی استفاده کنیم.

وی افزود: اگر بناست کسی معلم باشد اولویت اول با اینهاست اگر بناست استفاده از نیروی انسانی اسلامی در تبلیغات اسلامی شود اولویت با این بزرگواران است که جوهره دینی دارند.

امام جمعه گنبدکاووس همچنین به فضیلت ماه مبارک رمضان اشاره کرد و رسیدگی به مردم را یکی از بهترین راهها برای نزدیکی به خداوند دانست.

پاسخ شورای امنیت ایران کوبنده و قابل تحسین بود/ احتکار و گران‌فروشی حرام است/ مسئولین با احتکار کنندگان برخورد کنند

حجت الاسلام رضا کشیری در خطبه های این هفته نماز جمعه شهرستان کلاله اظهار داشت: با وجود اینکه مسئولین ما در قبال تعهد خود پایند بودند، رئیس جمهور بی سیاست آمریکا در اولین اقدام نابخردانه خود، از تعهد بین المللی خارج شد.

وی افزود: پس از خارج شدن آمریکا از برجام، طرف اروپایی نیز حدود یکسال ایران را در انتظار تصمیم نهایی خود قرار داد و در نتیجه هیچ اقدام عملی در راستای تعهد برجامی خود انجام نداد.

کشیری تاکید کرد: همانطور که در جنگ بین اسرائیل و غزه مشاهده کردید، باید با دشمنان با زبان خودشان حرف زد؛ زمان خندیدن و مذاکره گذشته است و اقدام متقابل برجامی نیز به مانند این نتیجه خواهد داد.

امام جمعه کلاله تصریح کرد: اگر ما چهل سال در این دنیای ظلم و کفر دوام آوردیم، بخاطر استقامت ملت و هدایت های حکیمانه مقام معظم رهبری است.

خطیب جمعه کلاله با اشاره به گرامی های افسار گسیخته گفت: کشور ایران از بدو با اقتصادی بیمار دست و پنجه نرم کرد و این اقتصاد بیمار در حال حاضر یکی از معضلات کشور شده است.

وی ادامه داد: احتکار و گران‌فروشی حرام است، باید با احتکار و گران‌فروشی برخورد شود.

حجت الاسلام کشیری تشریح کرد: ایران دومین صادر کننده خرما است؛ گرانی آن چه ربطی به ترامپ دارد؟؛ عامل این گرانی دلالانی هستند که در لباس ترامپ ظاهر می شوند و متاسفانه دولت نیز توانایی مقابله با آنها را ندارد.

مسئولین کاری در برجام انجام ندادند و دشمنان جریح شد / دستگاه دیپلماسی با حرکتی قاطع و انقلابی پاسخ طرفهای برجام را بدهد

حجت الاسلام سید محمد دلبری ضمن توصیه خود و نمازگزاران جمعه گالیکش به رعایت تقوا الهی و ترک گناهان و محرمات با اشاره به عمل به آموزه های قرآن و پرهیز از اعتماد به دشمن گفت: بر اساس یک سنت حسنه هر سال محفل انس با قرآن در آستانه ماه مبارک رمضان در محضر ولی امر مسلمین جهان برگذار می شود و نیازهای جامعه اسلامی را حضرت آقا در آن بیان می کنند.

نتیجه تصویری برای حجت الاسلام سید محمد دلبری

وی افزود: امسال هم امام خامنه ای به یک تجربه و عبرت در این رابطه اشاره فرمودند: تجربه ایران اسلامی که ملت آمد و این انقلاب را به پیروزی رساند و از گردنه های بسیار سخت و سنگین عبور کرد و روی پای خودتان ایستاد؛ اما عبریتی که از بیداری اسلامی در مصر حاصل شد این بود که در مقابل استکبار ایستادند اما بجای اینکه با کشورهای اسلامی در ارتباط باشند دوباره گرایش به سمت آمریکا پیدا کردند و همان بدبختی را ادامه دادند.

خطیب جمعه گالیکش با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری در دیدارهایی به ضرورت تقویت روحیه انقلابی گری در جامعه اشاره کردند گفت: بسیار مهم است تداوم و پیمودن مسیر انقلاب با روحیه انقلابی امکان پذیر است. تحقق تمدن اسلامی آن هم در افق پنجاه ساله در گرو تقویت نسل انقلابی است.

حجت الاسلام دلبری گفت: اخیرا مشاهده کردید هر چند مدارس و آموزش و پرورش ما پاک هستند و در مسیر واقعی حرکت کردند اما احرکات بسیار زشتی را در برخی از آموزشگاهها پخش کردند که با فرهنگ و دین ما سازگاری ندارد.

امام جمعه گالیکش گفت: اگر این موارد در استان و شهر ما باشد جای تاسف است؛ فرزندان را باید انقلاب تربیت کرد پیشرفت کشور فقط با روحیه انقلابی ممکن خواهد بود. عزت و اقتدار کشور فقط با تقویت این روحیه ممکن است، فقط با تقویت این روحیه می توانیم در مقابل استکبار بایستیم. لذا باید دشمن شناس باشیم. باید خودشناس باشیم، در زمینه های مختلف باید حواسمان جمع باشد.

وی با اشاره به خودشناسی گفت: مردم سالاری دینی، حفظ وحدت ملی، تامین امنیت ملی، حفظ استقلال سیاسی، عدالت خواهی و گسترش عدالت، تثبیت و تعمیق آزادی و آزاد اندیشی، شایسته سالاری و... را از جمله مولفه های خودشناسی عنوان کرد.

خطیب جمعه گالیکش طرح ریزی الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت، شکوفایی اقتصاد، اقتصاد مقاومتی، تقویت ساخت درونی قدرت، مدیریت جهادی، اصلاح الگوی مصرف، حمایت از تولید داخلی و خرید کالای ایرانی و رونق تولید و برطرف کردن مشکلات بیکاری و مسکن را از جمله مولفه های عرصه اقتصادی معرفی کرد که باید مد نظر باشد.

حجت الاسلام دلبری، تقویت هویت اسلامی و انقلابی، تقویت خودباوری و اعتماد به امر ملی، جهاد علمی و جنبش نرم افزاری، جمعیت، تربیت اسلامی نسل های آینده، نشاط و پویایی جامعه را از جمله مولفه های عرصه های فرهنگی اجتمااعی عنوان کرد که باید مد نظر باشد.

وی با اشاره به لزوم ایجاد روحیه نشاط و پویایی در جامعه تصریح کرد: امام خامنه ای فرمودند تضعیف کنندگان روحیه انقلابی را خدا نمی بخشد. بسیار مهم است آحاد جامعه برنامه ریزی کنند در محافل قرآنی و ... شرکن داشته باشند.

امام جمعه گالیکش با اشاره به پیام قاطع برجامی ایران به آمریکا و اروپا گفت: پس از قرارداد برجام و مذاکرات طولانی و تعهد تمام ایران اسلامی و عهد شکنی آمریکا و اتحادیه اروپا و ... با وجود اینکه یک سال از خروج آمریکا از برجام گذشته است؛ اروپا هم فرصتهای بسیاری را از ایران گرفته است، مسئولین کاری انجام نمیدهند و دشمنان جریح شده اند، دستگاه دیپلماسی باید این تسلسل را با حرکتی قاطع و انقلابی پاسخ دهد.

خطیب جمعه گالیکش گفت: طبق معاهده برجام چنانچه کشورهای مقابل به تعهدات خود عمل نکردند ایران حق دارد به صورت کلی و جزیی به تعهداتش عمل نکند.

وی اظهار داشت: اتحادیه اروپا یک راه را بیشتر نمی تواند انتخاب کند یا در کنار ترامپ باشد یا به حق و حقوق ایران احترام بگذارد.

راهپیمایی امروز ما در حمایت از، خروج کامل از برجام است

حجت الاسلام عین ا... شهابی امام جمعه آزادشهر در خطبه‌های نماز جمعه این هفته، ضمن دعوت خود و مومنین به تقوای الهی اظهار کرد: مقام معظم رهبری در دیدار با طلاب حوزه‌های علمیه بیان داشتند که همراهی طلاب و بزرگان حوزه  با نهضت امام خمینی (ره) جزء وظایف ذاتی حوزه بوده است. 

وی افزود: انقلاب اسلامی با حرکت و فداکاریهای علمای بزرگ حوزه و امام (ره) آغاز شد . امروز وظیفه حوزه از گذشته سنگین تر است. برخی ها اعلام می کنند که اسلام و دین از دست رفت، مساجد خلوت شد ، نماز جماعت خلوت شد، نه اینگونه نیست چه کسی این را می گوید. بینش و بصیرت دینی مردم بالا رفته و اعتقادات مردم قوی‌تر شده است.

حجت الاسلام شهابی بیان کرد: هنجار شکنان معدودی را می بینید که سر صدا می‌کنند و تبل تو خالی هستند و فکر می کنند که دنیا را گرفته اند. این حضور بی نظیر مردم در نماز جمعه‌ها و نماز جماعتها حقیقت را نشان نمی دهد؟! شبهای احیا، شبهای تاسوعا و عاشورا، راهپیمایی‌های ما و پیاده روی اربعین ما دین داری مردم ما را نشان نمی دهد؟!

خطیب جمعه آزادشهر تصریح کرد: افراد مریض در تلاشند که بین مردم و جوانان ما و انقلاب فاصله بیندازند. اما این مردم در سیل اخیر نشان دادند که این انقلاب ریشه‌ی عمیقی در بین مردم دارد و کسی نمی تواند آن را تغییر دهد. تغییرات به دست خود این ملت باید انجام شود، زیرا خداوند متعال در قرآن می فرماید، سرنوشت هیچ قومی تغییر نمی کند، مگر آنکه خواست خود ان مردم باشد.

امام جمعه آزادشهر خاطرنشان کرد: وضعیتی اعتقادی که مردم ما امروز دارند، به غیر از انبیا و اولیای الهی در هیچ جای دنیا وجود ندارد. حلقوم‌های شما دارد پیام عدالت و انسانیت را فریاد می زند. تقابل آمریکا با مردم و حکومت ما تقابل بی دینی با دینداری است. مادیگرایان در مقابل دینداران قرار گرفته اند.

وی اعلام کرد: اروپایی‌ها فرقی با آمریکایی‌ها ندارند. در قصه برجام آمریکا عهد شکنی کرده و اروپایی‌ها هم ما را به بازی گرفته‌اند و با وعده و حرف قصد دارند ما را در برجام نگه دارند، در حالیکه روز به روز تحریم‌های بیشتری علیه ما تصویب می شود و تحریمی نمانده است که علیه ملت ما اعمال کنند. آمریکا عهدشکنی کرد و اروپا وقت کشی می کند تا ابتکار عمل را از ما بگیرند و ما را به جایی برسانند که راهی برای احقاق حق خود نداشته باشیم.

حجت الاسلام شهابی گفت: راهپیمایی امروز ما برای حمایت از، خروج کامل از برجام است. مردم ما کم کردن تعهدات برجامی را نمی خواهند بلکه آنها خواستار خروج کامل از برجام می باشند. (تکبیر نمازگزاران)

خطیب جمعه آزادشهر در پایان اظهار کرد: طرف مقابل هیچ وعده‌ای را عملی نکرده است. ماندن ما در برجام، تضعیف کشور است. مردم ما انتظار داشتند، نامه رئیس جمهور محترم به ۵+۱ زودتر از این ارسال می شد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1484500
ارسال نظر
نظرات