شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 09:38 منتشر شده در مورخ: 1398/02/21 شناسه خبر: 1484645
نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در مجلس:
کاهش تعهدات برجامی پاسخ روشن ایران به اقدامات ظالمانه آمریکا است
نماینده مردم اراک خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: مواضع ایران در کاهش تعهدات برجامی پاسخ روشنی به اقدامات ظالمانه آمریکا و کشورهای اروپایی بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛علی اکبر کریمی نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با دیار آفتاب؛  اقدام اخیر جمهوری اسلامی ایران در مورد کاهش تعهدات برجامی را اقدامی مثبت ارزیابی کرد و اظهار کرد: این مواضع که در سالروز خروج آمریکا از برجام توسط رئیس‌جمهور بیان شد گرچه مواضع مثبت و خوبی است ولی بسیار دیرهنگام اتخاذ شد.

موضع خوب اما دیرهنگام ایران در رابطه با برجام

وی افزود: با خلف وعده ایالات‌متحده آمریکا نسبت به برجام و خروج از آن و اقدامات بدون نتیجه‌ای که طرف‌های اروپایی انجام دادند و هیچ خاصیت و نتیجه‌ای برای ما نداشت، این پاسخ متقابل هرچند با تأخیر ولی بالاخره از سوی مسئولین ایران اتخاذ شد.

عبرت از اعتماد به استکبار نتیجه مذاکرات برجامی

کریمی بابیان اینکه انجام این مذاکرات جز فرصت سوزی نتیجه خاصی برای کشور نداشت، عنوان کرد: اما یکی از نتایج مثبت این مذاکرات را می‌توان عبرتی دانست که در موارد مشابه نسبت به دشمنان، استکبار، آمریکا و اروپایی‌ها اعتماد نکرده و فرصت‌های کشور را نسوزانیم و ازاین‌پس باتجربه به‌دست‌آمده از موضع قدرت و عزت با غرب مذاکره کرده و اقتدار کشور را حفظ کنیم.

اقدامات ایران جامع نیست ولی برای شروع مناسب است

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس به بیان نظر خود در مورد موضع‌گیری رئیس‌جمهور پرداخت و گفت: اقدامات بیان‌شده بخشی از تعهدات هسته‌ای ایران بود که لغو شد و اقدامات جامع، کامل و مؤثری محسوب نمی‌شود ولی برای شروع می‌تواند مناسب ارزیابی شود و درواقع پاسخ روشن و صریح ایران به اقدامات ظالمانه آمریکا است.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1484645
ارسال نظر
نظرات