شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 15:45 منتشر شده در مورخ: 1398/02/21 شناسه خبر: 1484866
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس:
اقدام شورای عالی امنیت ملی آزمون بزرگ برای اروپا است/ غربی‌ها تعهداتشان را انجام ندهند تضمینی برای ادامه برجام وجود ندارد
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با بیان این‌که اقدام شورای عالی امنیت ملی آزمون بزرگ برای اروپا است گفت: اگر غربی‌ها تعهداتشان را انجام ندهند، تضمینی برای ادامه برجام وجود ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خاورستان، حجت‌الاسلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به سالگرد خروج از آمریکا از برجام، گفت: آمریکا با توجه به قطعنامه شورای امینت عمل نکرد و تمام رفتارهایش را نیز طبق موازین بین‌المللی قرار نداد و در این برهه یکساله شاهد بودیم که جمهوری اسلامی با صبر و شکیبایی که انجام داده، نفاق و درویی بیشتر آمریکا را برای جهانیان آشکار کرده است.

 
وی با بیان این‌که رفتار جمهوری اسلامی ایران به‌گونه‌ای بود که هیچ‌جای بهانه‌ای را برای غربی‌ها باقی نگذاشته است افزود: در برجام این مسئله ذکر شده است که اگر یک طرف به تعهداتش عمل نکرد، طرف دیگر هم بتواند تعهدات خودش را به همان نسبت کاهش دهد.
 
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی به بیانیه شواری عالی امینت ملی اشاره و تصریح کرد: در قدم اول جمهوری اسلامی ایران برخی از تعهدات خودش را کاهش داد و در بیانیه شورای امینت ملی که توسط رئیس‌جمهور نیز ذکر شد، 60 روز به اروپاییان مهلت داده شد تا اگر به تعهداتشان عمل نکردند، ما نیز در پی آن تعهدات را کاهش دهیم.
 
حجت‌الاسلام عبادی خاطرنشان کرد: در این برهه از زمان به صلاح نیست که به صورت مستقیم از برجام خارج شویم بلکه باید قدم به قدم و طبق چارچوب‌های برجام عمل کنیم و خیلی منطقی‌تر و حساب‌شده‌تر خواهد بود.
 
وی ادامه داد: اروپایی‌ها نمی‌توانند در برابر خواسته‌های آمریکا مقاومت کنند و این نشان از ناتوانی آنان در سیستم‌های کشورهایشان است که باعث تأسف است. با توجه به ادعایی که غربی‌ها در دنیا دارند، استقلال سیستمی و فکری در بین آنان حاکم نیست.
 
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی، آمریکایی‌ها را بسیار سودجو دانست و عنوان کرد: آمریکایی‌ها حاضر نیستند هزینه‌ای بپردازند و تنها دنبال بهره‌بردن از منافع برجام هستند.
 
حجت‌الاسلام عبادی با بیان این‌که شورای عالی امینت ملی فرصت 60 روزه به اروپاییان داده است تصریح کرد: طبیعتا با این کاری که جمهوری اسلامی آغاز کرد و شورای عالی امینت ملی تصمیم گرفت، یک آزمون بزرگی برای اروپا خواهد بود تا بخشی از تعهداتشان نسبت به برجام را انجام دهند که کاری بسیار حساب شده و معقولی است.
 
وی ادامه داد: امروز باید نحوه ادامه یافتن برجام با توجه به بیانیه و اقدام شواری عالی امینت ملی را شاهد باشیم که طرف مقابل چه حرکتی را انجام خواهد داد که اگر غربی‌ها تعهداتشان را انجام ندهند، تضمینی برای ادامه برجام وجود ندارد.
 
انتهای پیام/
http://dana.ir/1484866
ارسال نظر
نظرات