شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 17:43 منتشر شده در مورخ: 1398/02/22 شناسه خبر: 1485293
امام جمعه اسدیه:
ماه رمضان بهترین فرصت برای آشنایی جوانان با برکات قرآن است
امام جمعه اسدیه گفت: قرآن کتاب هدایت است و باید در این ماه مبارک که ماه نزول قرآن است به جلسات فهم و تفسیر قرآن بیشتر پرداخته شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام‌والمسلمین مصیب خزاعی، امام جمعه شهر اسدیه در گفت‌وگو با خاورستان با اشاره به اینکه خداوند برای راهنمایی انسان‌ها معلم و کتاب فرستاده اظهار کرد: ماه رمضان ماه فضیلت و بهار قرآن است و چه خوب است که در این ماه به تدبر و ختم قرآن اهمیت داده شود.

 

وی افزود: ماه مبارک رمضان فرصت مناسبی است که جلسات بیشتری در مورد آیه‌های قرآنی برگزار شود و فضای قرآنی را در جامعه رواج داد.

 

خزاعی با اشاره به آیه 29 سوره فتح، خاطر نشان کرد: در این آیه نیز به سر سخت بودن با دشمنان و ترحم داشتن و مهربانی با دوستان اشاره شده است.

 

وی با اشاره به اینکه می‌بینیم برخی از دولت‌های دیگر کشورهای مسلمان دقیقاً برعکس این آیه عمل می‌کنند و با کشورهای مسلمان سر ستیز دارند، ادامه داد: این دولت‌ها با دشمنان اسلام دست دوستی می‌دهند.

 

امام جمعه اسدیه با اشاره به اینکه ماه رمضان بهترین فرصت است تا جوانان  با برکات قرآن آشنا شوند، بیان کرد: یکی دیگر از اعمالی که بسیار ارزشمند است توبه از گناهان است چراکه در این ماه توبه زودتر پذیرفته می‌شود.

 

خزاعی عنوان کرد: شاید بسیاری از مشکلاتی که در جامعه رخ می‌دهد در اثر خشک شدن اشک چشم‌ها در توبه‌ها و بی‌توجهی به این مسئله است و حال باید در ماه مبارک رمضان از فرصتی که شیطان در زنجیر است نهایت استفاده را ببریم.

 

وی با بیان اینکه برخی افراد حرمت این ماه را با روزه‌خواری از بین می‌برند، گفت: حتی اگر افرادی که شرع اجازه می‌دهد روزه نداشته باشند سعی کنند در این ماه حرمت روزه‌داران را نگه دارند بهتر است.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1485293
ارسال نظر
نظرات