شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 17:04 منتشر شده در مورخ: 1398/02/22 شناسه خبر: 1485296
استاندار مرکزی مطرح کرد؛
بازگشت بحران به واحدهای تولیدی به دلیل بی رغبتی مسئولین ملی در رفع مشکلات
استاندار مرکزی گفت: اگر بی‌رغبتی در مسئولین ملی برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی نباشد بحران‌ها حل می‌شوند و در غیر این صورت این هشدار را می‌دهیم که بحران‌ها در حال بازگشت هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ سید علی آقازاده استاندار مرکزی امروز در جلسه شورای اداری استان مرکزی گفت:همه ما مکلف به رعایت شئونات در ماه رمضان هستیم و باید توجه ویژه‌ای برای حفظ حرمت این ماه شریف در حوزه‌های کاری‌مان داشته باشیم.

آقازاده اظهار کرد: در جلسه اخیر شورای فرهنگی عمومی استان هم این دغدغه وجود داشت که در استان مذهبی مرکزی شرایطی همسو با شرایط معنوی این ماه برقرار باشد تا همگان بتوانند از برکات این ماه به‌درستی استفاده کنند.

وی ادامه داد: دستگاه‌هایی چون نیروی انتظامی و اصناف که مسئول حفظ رعایت منظر عمومی هستند در این ماه گرامی باید نظارت جدی‌تر داشته باشند.

تعامل با شوراهای اسلامی از حرف و شعار باید خارج شود

استاندار مرکزی با اشاره به اینکه تعامل با شوراهای اسلامی از حرف و شعار باید خارج شود بیان کرد: این تعامل باید به یک کار راهبردی و اجرائی بین شوراها و دستگاه‌های دولتی ایجاد شود.

آقازاده افزود: مسئولین و مدیران استان مکلف به این هستند که در صحن رسمی شورا حضور پیدا کنند و دیدارهای مستقیم بین مسئولین دولتی و منتخبین مردم می‌تواند نتایج خوبی را به همراه داشته باشد.

وی اظهار کرد: کمتر از یک ماه دیگر به سی‌امین سالگرد ارتحال امام(ره) و انتصاب مقام معظم رهبری به رهبری جامعه اسلامی فرصت باقی است و با توجه به اینکه تعطیلی‌هایی در این ایام است باید برنامه‌ریزی‌های مناسبی انجام شود تا به اصل کار خدشه‌ای وارد نشود.

استاندار مرکزی گفت: با توجه به نزدیک شدن روز قدس هم از مردم شریف و همیشه درصحنه استان می‌خواهیم با حضور خودپاسخی مناسب به یاوه‌گویی‌های دشمنان بدهند و هم از رسانه‌ها انتظار داریم که با ترویج فرهنگ این مناسبت مهم نقشی اساسی در این شرایط حساس ایفا کنند.

تحریم‌های دشمنان ملت را هدف قرار داده است

آقازاده به تحریم‌های دشمنان اشاره کرد و گفت: دشمنان با اعمال تحریم‌های ظالمانه به حکومت، دولت و انقلاب کاری ندارند و درواقع تحریم‌های آن‌ها ملت را هدف قرار داده است و این مردم هستند که در فشار ظالمانه دشمنان قرارگرفته‌اند.

وی با تأکید بر اینکه روز قدس تهدیدی مهم برای دشمنان بوده و خواهد برد اضافه کرد: یکی از مقاطع و زمان‌هایی که می‌توانیم فریاد ملت ایران و انزجار آن‌ها از دشمنان را به دشمنان اعلام کنیم روز قدس است.

استاندار مرکزی افزود: اسرائیلی‌ها از مدت‌ها قبل برای کمرنگ کردن حضور مردم جهان و به‌ویژه ایرانیان برنامه هلی مختلفی را تدارک دیده‌اند.

آقازاده به شرایط اقتصادی موجود اشاره‌ای کرد و ادامه داد: با توجه به شرایط اقتصادی کشور متأسفانه از بازگشت برخی بحران‌ها به صنایع استان باید خبر دهیم که متأسفانه این مشکلات از تصمیمات خارج استان نشاءت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه سال گذشته استان مرکزی تلاش‌های بسیار خوبی برای صنایع انجام داده است گفت: بنا بر اعلام وزارت صنایع در سال گذشته استان مرکزی ازجمله استان‌های برتر در بخش احیاء واحدهای تعطیل و نیمه تعطیل بوده که با مدیریت خوبی که انجام شد توانستیم آونگان، هپکو، آذرآب، ماشین‌سازی و واگن پارس را راه‌اندازی کنیم.

بی‌رغبتی مسئولین ملی در رفع مشکلات بحران را به واحدهای تولید باز می گرداند

استاندار مرکزی یادآور شد: اگر بی‌رغبتی در مسئولین ملی برای رفع مشکلات نباشد این بحران‌ها حل می‌شوند و در غیر این صورت این هشدار را می‌دهیم که بحران‌ها در حال بازگشت هستند.

آقازاده بیان کرد: در استان مرکزی همکاری‌های خوبی در بخش مالیات و بیمه واحدها انجام‌شده است ولی این نیاز به تصمیمات ملی بیش از گذشته نیاز دارد.

بی‌توجهی مسئولین به مصوبات کارگروه ملی رفع موانع تولید

وی بیان کرد: در کارگروه ملی رفع موانع تولید که برای اولین بار در کشور در استان مرکزی تشکیل شد مصوبات خوبی انجام‌شده ولی متأسفانه به این مصوبات توجهی نشده است.

استاندار مرکزی با تأکید بر اینکه اقدامات حمایتی نباید مسکنی باشند اظهار کرد: چراکه تنها برای یک مقطعی کوتاه مشکلات را حل می‌کنند.

سوء مدیریت‌ها عامل بسیاری از مشکلات موجود است

وی بیان کرد: اگر دستگاه‌های ملی و بانک‌ها همکاری کنند و حمایت‌های خوبی انجام دهند قول می‌دهیم در امر رونق تولید مشکلی در استان به وجود نخواهد آمد،

استاندار مرکزی خاطرنشان کرد: مشکلات را از تحریم نمی‌دانیم بلکه سوء مدیریت‌ها و ناهماهنگی‌ها این مشکلات را به وجود می‌آورد.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1485296
ارسال نظر
نظرات