شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 15:05 منتشر شده در مورخ: 1398/02/23 شناسه خبر: 1485678
درحالیکه در فروردین ۹۷ بیش از ۱۰۰۰ خودروی خارجی وارد ایران شده بود، آمار گمرک نشان می‌دهد در فروردین امسال حدود ۳۳۰ خودرو از کره، امارات، بریتانیا، عمان، آلمان و چین وارد شده و در این میان یک خودروی تسلای برقی به ارزش ۱۲۹ هزار دلار به چشم می‌خورد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آمار واردات کشور در فروردین ماه امسال نشان می‌دهد در بازه زمانی ابتدا تا انتهای فروردین ۹۸، بیش از ۳۳۰ دستگاه خودرو سواری به ایران وارد شده و این در حالی است که واردات خودرو در فروردین امسال به نسبت مدت مشابه سال قبل، ۶۷ درصد کاهش داشته است.

بر اساس آمار اعلامی گمرک، در فروردین ماه امسال بیشترین واردات خودروی سواری از مبدأ کشور کره صورت گرفته و ۲۰۰ دستگاه خودرو سواری از این کشور به ارزش ۵.۴ میلیون دلار از منطقه ویژه شهید رجایی به ایران وارد شده است.
 
واردات خودرو ایران در فروردین ماه امسال بعد از جمهوری کره، از کشورهای امارات، بریتانیا و عمان انجام شده که این کشورها به ترتیب ۷۵ دستگاه، ۳۰ دستگاه و ۲۴ دستگاه خودروی سواری به ایران صادر کرده‌اند و پس از این کشورها، چین و آلمان قرار دارند که از هریک از این دو کشور، ۲ دستگاه خودروی سوار وارد کشور شده.
 
 
گرانترین خودروی وارده شده در میان خودروهای وارداتی فروردین ماه، یک خودروی تسلای برقی است که با قیمت ۱۲۹ هزار دلار از آلمان وارد گمرک غرب تهران شده است.
 
منبع: تسنیم
http://dana.ir/1485678
ارسال نظر
نظرات