شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 15:35 منتشر شده در مورخ: 1398/02/23 شناسه خبر: 1485685
مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی مطرح کرد؛
ارسال ۱۴۲ اثر به جشنواره ملی فیلم روستا و عشایر / ۳۵۰ میلیون تومان صرفه جویی اقتصادی از واگذاری مجتمع های فرهنگی
مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی از برگزاری جشنواره ملی آیات در خراسان شمالی در سه ماهه آخر سال خبر داد و گفت: همچنین تاکنون 142 اثر از 28 استان کشور به دبیرخانه جشنواره ملی فیلم روستا و عشایر ارسال شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  عصراترک؛ حسین فرخنده، مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی پیش از ظهر امروز در جمع اصحاب رسانه استان اظهار کرد: در سال جاری 11 جشنواره فرهنگی هنری، به منظور شناسایی استعدادها و توانایی های هنرمندان و تشویق آنها به خلق آثار هنری در استان برگزار می شود.

وی با اشاره به اینکه این جشنواره ها در موضوعات شعر، هنرهای تجسمی، کتابخوانی، نمایش ،فیلم و عکس است، ادامه داد: همچون سال گذشته کار با رویکرد شهرستان محور اجرایی می شود و بنا است که این جشنواره ها امسال نیز در شهرستان ها برگزار شود و نشاط و شادابی حاصل از این برنامه ها در کل استان منتشر شود.

فرخنده افزایش سرانه فضای کتابخوانی در سال 97 را از اتفاقات مهم این سال خواند و گفت: تحویل 8 کتابخانه به نهاد کتابخانه های عمومی ، تحویل پانزدهمین کتابخانه روستایی به زودی نمونه ای از این اقدامات بوده است و مابقی کتابخانه های روستایی طی توافقات توسط نهاد کتابخانه تکمیل می شود.

وی از شاخص های دیگر به افزایش صندلی های سینما در سال گذشته به دوهزار و 40 عدد  اشاره کرد و ادامه داد: با افتتاح آخرین سینما میانگین صندلی ها از متوسط کشوری عبور کرد و در استان به ازای هر 441 نفر به یک صندلی رسید در حالی که میانگین کشوری به ازای هر 620 نفر یک صندلی وجود دارد.

فرخنده همچنین رشد 25 درصدی آموزشگاه های آزاد هنری ، رشد 35 درصدی تولیدات نمایشی با 342 اجرا از 93 اثر را از دیگر شاخص های سال گذشته عنوان کرد.

وی بیان داشت: علاوه بر این در سال 97 تعداد چاپخانه ها از 50 به 61، موسسات تک منظوره از 27 به 37، کانون های آگی تبلیغات از 52 به 57 و مطبوعات از 26 به 28 پیشرفت داشته است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان شمالی در خصوص عدم برگزاری جشنواره تئاتر رضوی در استان بیان کرد: چرخشی کردن جشنواره های موضوعی امام رضا در همه استان ها  و عوض کردن جشنواره ها در استان های مختلف با رویکرد تقویت ساختاری و محتوایی جشنواره ها از سیاست های دبیرخانه بنیاد بین المللی امام رضا (ع) است که در همین راستا این جشنواره امسال در خراسان شمالی برگزار نمی شود.

وی از برگزاری جشنواره ملی آیات در خراسان شمالی در سه ماهه آخر سال خبر داد و گفت:  همچنین تاکنون 142 اثر از 28 استان کشور به دبیرخانه جشنواره ملی فیلم روستا و عشایر که فراخوان آن از اسفند 97 داده شده، ارسال شده است.

وی ادامه داد: تا 15 خرداد ماه سال جاری ارسال آثار ادامه دارد.

فرخنده خاطر نشان کرد: این جشنواره با هدف معرفی ظرفیتها و پتانسیل های مختلف فرهنگی ،اقتصادی، اجتماعی و گردشگری در روستاها در بخشهای مختلف داستانی، انیمیشن و مستند برگزار می شود.

وی هچنین احداث ساختمان اداری و احداث مجتمع فرهنگی هنری در راز را از پروژه های جدید در سال جاری خواند و گفت: در بحث توسعه مراکز و فضاهای نمایشی پلاتو شیروان، با اعتباری بالغ بر 350 میلیون تومان تجهیز شده است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گفت: در سرانه فضای فرهنگی  به جز کتابخانه ها راه ترقی زیادی پیش رو داریم.

وی افزود: در بحث واگذاری مجتمع های فرهنگی و هنری، مشارکت دادن هنرمندان در اجرای فعالیت ها و مدیریت های فرهنگی در گروه سه استان برتر کشور قرار گرفته ایم و  350 میلیون تومان از رهگذر واگذرای این مجتمع های فرهنگی هنری صرفه جویی اقتصادی برای استان داشته ایم.

انتهای پیام/ 

 

http://dana.ir/1485685
ارسال نظر
نظرات