شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 16:13 منتشر شده در مورخ: 1398/02/23 شناسه خبر: 1485710
مدیرکل نظارت بر شبکه های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان از اجرای طرح ضربتی برای نظارت بر توزیع شکر در فروشگاه های زنجیره ای و تعاونی های مصرف خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اکبر تقوی شوازی از اجرای طرح ضربتی بازرسی از مراکز فروش فوق العاده اعم از فروشگاه های زنجیره‌ای و وضعیت شکر خبر داد و گفت: در آستانه ماه مبارک رمضان بازرسی‌های ویژه‌ای از سطح بازار و مراکز عرضه و توزیع شکر منجمله در سطح فروشگاههای زنجیر ه ای به منظور نظارت و کنترل این کالای پرمصرف در این ایام در سطح استان در حال انجام است.

مدیر کل نظارت بر شبکه های توزیعی و اقتصادی سازمان حمایت با تاکید بر اینکه فروشگاه های زنجیره ای و شرکت های تعاونی مصرف یکی از نهادهای مهم توزیع کالا در نظام اقتصادی هستند اظهار داشت: مقرر شده است بازرسان سازمان های صنعت معدن وتجارت و اصناف کشور در طرح ضربتی که به طور همزمان در سراسر کشور اجرا می شود فعالیت فروشگاههای زنجیره ای و تعاونی مصرف در زمینه خرید و فروش کالای شکر را مورد بررسی قرار دهند.
 
وی با توضیح اینکه؛ فروشگاههای زنجیره ای و تعاونی مصرف تابع ضوابط و ضرایب سود خرده فروشی می باشند واگر کالایی را از مبادی تولید و تامین تهیه و خریداری می کنند استفاده از ضرایب سود حتماً باید نسبت به قیمت فروش کارخانه و قیمت فروش واردکننده باشد. خاطر نشان کرد: در فروشگاههای زنجیره ای قیمت کالایی که از مبادی تامین تهیه می شود و به مصرف کننده نهایی عرضه می شود باید پایین تر از قیمت بازار و مندرج بر روی کالا باشد.
 
منبع: تسنیم
http://dana.ir/1485710
ارسال نظر
نظرات