شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 09:20 منتشر شده در مورخ: 1398/02/24 شناسه خبر: 1485819
طرح حمایت از سیل‌زدگان نهایی شد
پیشنهاد برداشت ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه در قالب طرح حمایت از سیل‌زدگان
اعضای کمیسیون «برنامه، بودجه و محاسبات» مجلس، پیشنهاد برداشت ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی را در طرح حمایت از سیل‌زدگان گنجاندند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اعضای کمیسیون «برنامه، بودجه و محاسبات» مجلس، پیشنهاد برداشت ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی را در طرح حمایت از سیل‌زدگان گنجاندند.

 
این موضوع را محمد حسینی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس به خبرنگار میزان گفته است.
 
نمایندگان پس از سیلاب سهمگین در استان‌های کشور تصمیم گرفتند طرح حمایت از سیل‌زدگان را تهیه و به صحن علنی مجلس ارائه کنند.
 
طبق اظهارات حسینی این طرح هم اکنون نهایی و به هیئت رئیسه مجلس ارسال شده است و اعضای کمیسیون برنامه و بودجه قصد دارند برای در اولویت قرارگرفتن بررسی این طرح در مجلس، اقدام به جمع آوری امضا از نمایندگان کنند.
 
او پیش‌تر نیز به خبرنگار میزان گفته بود موضوع «برداشت از صندوق توسعه ملی در جریان تقویت منابع این طرح، از متن اصلی طرح حذف شده است.» اما  مجددا طبق تصمیم تازه کمیسیون، پیشنهاد برداشت ۵۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی را در طرح حمایت از سیل‌زدگان گنجانده شده است.
 
در مواردی از این طرح که حسینی در اختیار خبرنگار میزان گذاشت، آمده است؛ «حدود ۵ هزار میلیارد تومان از محل جابه جایی اعتبارات پیوست شماره یک قانون بودجه در حوزه‌های تملک دارایی و سرمایه‌ای»، «انتشار ۵ هزار میلیارد تومان اسناد خزانه اسلامی»، «حدود دو هزار میلیارد تومان از اموال بلاحساب سازمان املاک و تملیکی» ، «حدود ۵ هزار میلیارد تومان اموال مازاد در استان‌ها» و « برداشت ۵۰۰ میلیون یورو از محل صندوق توسعه ملی» از جمله منابع پیش‌بینی شده در این طرح است.
 
همچنین در بخش ارائه تسهیلات این طرح عنوان شده؛ دو اجازه به دولت داده می‌شود، یک اینکه ۵۰ درصد سپرده‌های صندوق بیمه خسارت بدنی به صورت تسهیلات قرض الحسنه به سیل زدگان ارائه شود و دوم اینکه سی درصد از تسهیلات مندرج در احکام قانون بودجه که برای نهاد‌های حمایتی دیده شده  برای این منظور به کار گرفته شود.البته این موارد به غیر از تسهیلاتی است که قبلا دولت برای سیل‌زدگان پیش‌بینی کرده است.
 
همچنین در زمینه معافیت‌های مالیاتی در این طرح آمده است؛ استمهال تسهیلات در مناطق سیل‌زده برای مدت دو سال تمدید خواهد شد.
 
در روز‌های ابتدایی فروردین ۹۸، ۲۳ استان کشور درگیر یک سیل سهمگین شدند تا جایی که میزان خسارت در استان‌های لرستان، خوزستان، ایلام، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری و فارس از سایر استان‌ها بیشتر بود.
 
سیل اخیر، ۲۵ استان و حدود ۵۰۰ شهرستان و ۴ هزار و ۴۰۰ روستای کشور را درگیر کرد و علاوه بر خسارات مالی و زیرساختی فراوان، موجب فوت غم‌انگیز حدود ۸۰ نفر از هم وطنانمان شد.
 
انتهای پیام/
http://dana.ir/1485819
ارسال نظر
نظرات