شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:19 منتشر شده در مورخ: 1398/02/24 شناسه خبر: 1485844
مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی خبر داد؛
راه‌اندازی نیروگاه خورشیدی خانگی در ۲۰۰ نقطه استان مرکزی/ اجرای طرح کرامت در ۱۵ نقطه حاشیه‌ای و آسیب‌پذیر استان
مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی از اجرای طرح کرامت باهدف کاهش آسیب‌های اجتماعی در ۱۵ نقطه حاشیه‌ای و سکونت‌های غیررسمی استان خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ امید محترمی مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی در گفتگو با دیار آفتاب؛ گفت: ازجمله کارهای مهم و در دست اقدام در سال جاری ایجاد واحدهای نیروگاه‌های خورشیدی و خانگی مزرعه‌ای است.

محترمی اظهار کرد: این طرح باهدف تولید روزانه ۵ هزار کیلووات برق در ۲۰۰ نقطه استان مرکزی هدف‌گذاری شده است.

وی با اشاره به اینکه موقعیت‌های احداث این واحدها توسط کارشناسان جهادی شناسایی‌شده که به تأمین برق سراسری کمک می‌کند بیان کرد: تولید انرژی‌های پاک و کاهش استفاده از سوخت‌های فسیلی از اهداف اجرای طرح است.

اجرای شبکه همگام با کشاورز در ۴۴۰ روستای استان

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی بیان کرد: در بخش کشاورزی یکی از طرح های مهمی که در دستور کار داریم ایجاد شبکه همگام با کشاورز است که در ۴۴۰ روستای استان توسط متخصصین جهادی ارائه خدمات می‌شود.

محترمی افزود: متأسفانه مهم‌ترین مشکل کشاورزی کشور علمی نشدن آن است که بسیج سازندگی برای پوشش شکاف عملکردی، این طرح را انجام می‌دهد که در سال گذشته بین ۱۰ تا ۳۰ درصد افزایش عملکرد داشته‌ایم.

اعزام ۲۹۲ گروه پزشکی به مناطق محروم

وی به اجرای طرح شهید رهنمون اشاره کرد و ادامه داد: این طرح باهدف ارائه خدمات پزشکی به مناطق حاشیه و محروم  اجرا می شود و در قالب این طرح تعداد ۲۹۲ گروه پزشکی به مناطق اعزام می‌شوند و خدماتی در حوزه تغذیه، درمان و بهداشت با هماهنگی دولت ارائه می دهند.

محترمی اضافه کرد: طرح میز خدمت نیز از اقدامات دیگر است که در قالب این طرح مسئولین در کنار مردم قرار می‌گیرند و با این کار فاصله بین مردم و مسئولین کاهش پیدا می‌کند و در مساجد به ارائه خدمات می‌پردازند.

اجرای طرح کرامت در ۱۵ منطقه حاشیه استان مرکزی

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی به اجرای طرح کرامت باهدف کاهش آسیب‌های اجتماعی در سکونت‌های غیررسمی استان اشاره کرد و گفت: اجرای این طرح از کارهای دیگر این سازمان است که در قالب ۱۵ پروژه در ۴ شهرستان با اعتباری بالغ بر  یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان در دست اجرا است و امید داریم تا پایان شهریورماه به اتمام برسند.

وی با اشاره به اینکه بسیج سازندگی به دنبال مؤثر کردن اجرای پروژه‌ها است تا امیدآفرین باشند و در تصمیم‌گیری‌ها از ظرفیت مردم استفاده کند؛خاطرنشان کرد: کلیه اقدامات در بسیج سازندگی با نگاه به ظرفیت مردم است چرا که اعتقاد داریم اگر مردم در هر کاری شرکت نداشته باشند آن کار محکوم‌ به شکست است.


انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1485844
ارسال نظر
نظرات