شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 14:54 منتشر شده در مورخ: 1398/02/24 شناسه خبر: 1485845
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان:
65 درصد موقوفات استان سمنان درآمدزا هستند/ تناسب موقوفات با نیازهای روز جامعه
مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان 65 درصد موقوفات استان را درآمدزا دانست و گفت: تعداد زیادی از موقوفات ایجاد شده متناسب با نیازهای روز جامعه و برای تامین هزینه درمان بیماران صعب العلاج و تهیه جهیزیه می باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام عبدالله واحدی مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان در گفتگو با خبرنگار مرآت، تعداد کل موقوفات در سطح استان را 5 هزار و 515 موقوفه عنوان کرد و گفت: از ابتدای سال 98 تاکنون 7 وقف جدید به ارزش یک میلیارد و 300 میلیون ریال به ثبت رسیده است.

وی، ادامه داد: از میان این موقوفه های جدید، 5 وقف در شهرستان سمنان، یک وقف در شهرستان مهدیشهر و یک وقف نیز در شهرستان میامی می باشد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با بیان اینکه طی سال ۹۷ در استان ۴۷ وقف در سامانه جامع موقوفات و بقاع متبرکه ثبت شده است، تصریح کرد: ارزش ریالی این موقوفات بالغ بر ۶۵ میلیارد ریال است.

واحدی، 65 درصد موقوفات استان را درآمدزا دانست و افزود: بیشترین موقوفات استان سمنان با نیت مذهبی می باشند که در بین نیات مذهبی، بیشترین نیت موجود نیز برگزاری مراسم تعزیه و اطعام اباعبدالله است.

وی با اشاره به اینکه شهرستان شاهرود با یک هزار و ۶۵۴ موقوفه، بیشترین تعداد موقوفات را در سطح استان سمنان دارد، اضافه کرد: بزرگترین موقوفه در استان نیز موقوفه غیرمتصرفی مطلب خان در دامغان با ۳۵۸ رقبه است.  

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان سمنان با بیان اینکه وقف همواره به عنوان پشتوانه ای برای رفع مشکلات و نیازهای روز در خدمت مردم بوده، است، گفت: در سال های اخیر با بررسی های انجام شده، نیازهای استان شناسایی و بر اساس این نیازها، اولویت های استان در وقف جدید شناسایی شد.  

واحدی با تاکید بر اینکه تعداد زیادی از موقوفات ایجاد شده بر اساس نیازهای روز جامعه می باشد، ادامه داد: این موقوفات با نیاتی مانند خرید جهیزیه برای نیازمندان، هزینه دارو و درمان بیماران خاص و صعب العلاج وقف شده اند.

وی با اشاره به فرهنگ سازی های انجام شده در خصوص تناسب نیات موقوفات با نیاز روز جامعه، خاطر نشان کرد: در طول سال و در مناسبتهای مختلف در غرفه های مشاوره وقف و یا در محل ادارات اوقاف سطح استان به مراجعین مشاوره داده می شود.

انتهای پیام/ 

http://dana.ir/1485845
ارسال نظر
نظرات