شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 10:55 منتشر شده در مورخ: 1398/02/24 شناسه خبر: 1485886
روسای جمهوری روسیه و ترکیه در جریان مذاکرات تلفنی، افزایش موارد نقض آتش‌بس از سوی گروه‌های مسلح غیرقانونی در ادلب و همچنین هماهنگی اقدامات مسکو و آنکار در حل و فصل کلی اوضاع در سوریه را بررسی کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از خبرگزاری «نووستی»، دفتر مطبوعاتی کاخ کرملین اعلام کرد که "ولادیمیر پوتین" رئیس جمهوری روسیه شب گذشته مذاکرات تلفنی با "رجب طیب اردوغان" رئیس جمهوری ترکیه داشت. این گفتگوی تلفنی به ابتکارعمل طرف ترکیه ای انجام شد.

در بیانیه کرملین آمده است: «به ابتکار رئیس جمهوری ترکیه، مذاکرات تلفنی بین"ولادیمیر پوتین" و "رجب طیب اردوغان" صورت گرفت که در جریان آن طرفین به تبادل نظر مرتب خود درباره ابعاد کلیدی حل و فصل اوضاع در سوریه پرداختند. این گفت‌وگوها به روی وضعیت کنونی در منطقه کاهش تنش ادلب با توجه به افزایش موارد نقض آتش‌بس از سوی گروه های مسلح تندرو و غیرقانونی در این منطقه تمرکز بود.»
 
دفتر مطبوعاتی کرملین یادآور شد که روسای جمهوری روسیه و ترکیه بر اهمیت ادامه هماهنگی اقدامات دو کشور در این راستا، از جمله اقدامات وزرات‌خانه‌های دفاع روسیه و ترکیه برای بهبود وضعیت امنیتی در منطقه ادلب، تاکید کردند.
 
در جریان این مذاکرات تلفنی، پوتین و اردوغان همچنین مسائل مهم در دستورکار روابط دوجانبه در عرصه های سیاسی و تجاری-اقتصادی و برخی مسائل مهم بین المللی را نیز مورد بررسی و تبادل نظر قرار دادند.
 
دو طرف درباره ادامه تماس‌های مرتب برای بررسی اوضاع به توافق رسیدند.
 
رئیس جمهوری روسیه پیش از این هشدار داده بود، «جنایات مرتکب شده از منطقه کاهش تنش ادلب که همچنان در حال تکرار است، با پاسخ قاطع روسیه مواجه خواهد شد». گروه‌های مسلح غیرقانونی مستقر در جنوب منطقه کاهش تنش ادلب، طی ماه گذشته حملات خود به پایگاه هوایی "حمیمیم" روسیه را به شدت افزایش داده‌اند، البته تاکنون تمامی این حملات توسط سامانه های پدافند هوایی مستقر در این پایگاه دفع شده اند.
 
منبع: تسنیم
http://dana.ir/1485886
ارسال نظر
نظرات