شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 16:05 منتشر شده در مورخ: 1398/02/24 شناسه خبر: 1486054
جمعی از نمایندگان مجلس خواستار استیضاح وزیر کشور شدند و به گفته یکی از طراحان، این تقاضا در ۱۲ بند تدوین شده و یکی از مهم‌ترین محورهای آن ضعف وزارت کشور در مدیریت بحران سیلاب‌های اخیر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ۲۰ نماینده مجلس شورای اسلامی تقاضای استیضاح وزیر کشور را طرح کردند.

این موضوع را عبدالحمید خدری، نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس گفت.

به گفته خدری این تقاضای استیضاح در ۱۲ بند تدوین شده و یکی از مهمترین محورهای آن ضعف وزرات کشور در مدیریت بحران سیلاب‌های اخیر است.

همچنین ضعف در عملکرد استانداران و فرمانداران و انتخاب استانداران ضعیف از جمله سایر محورهای این استیضاح ذکر شده است. نمایندگان متقاضی در جریان این استیضاح به مدیریت ضعیف در قاچاق سوخت هم اشاره کرده‌اند.

این نماینده مجلس همچنین عنوان کرد که این تقاضای استیضاح به هئیت رئیسه مجلس ارسال و هیئت رئیسه آن را به کمیسیون مربوطه جهت بررسی ارجاع داده است.

تصویر نامه نمایندگان متقاضی استیضاح وزیر کشور به قرار زیر است.
 

استیضاح «وزیر کشور» کلید خورد+ متن نامه

 

همچنین ۳۰ نماینده مجلس در تاریخ ۲۳ اردیبهشت درباره به تعویق افتادن زمان برگزاری کنکور سراسری دانش آموزان و دانشجویان مناطق سیل‌زده به رئیس جمهور نامه نوشتند.

 
در روزهای ابتدایی فروردین ۹۸، ۲۳ استان کشور درگیر یک سیل سهمگین شدند تا جایی که میزان خسارت در استان‌های لرستان، خوزستان، ایلام، کرمانشاه، چهارمحال و بختیاری و فارس از سایر استان‌ها بیشتر بود.

سیل اخیر، ۲۵ استان و حدود ۵۰۰ شهرستان و ۴ هزار و ۴۰۰ روستای کشور را درگیر کرد و علاوه بر خسارات مالی و زیرساختی فراوان، موجب فوت غم‌انگیز حدود ۸۰ نفر از هم وطنانمان شد.

 
منبع: میزان

 

http://dana.ir/1486054
ارسال نظر
نظرات