شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 20:00 منتشر شده در مورخ: 1398/02/25 شناسه خبر: 1486418
مدیر کل میراث فرهنگی اردبیل خبرداد؛
عنبران شهر جهانی گلیم می‌شود/ نمایشگاه صنایع دستی در سرعین راه اندازی می شود
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از راه اندازی نمایشگاه صنایع دستی در سرعین خبرداد و گفت: قصد داریم تا سال ۱۴۰۰ شهر عنبران را به عنوان شهر جهانی گلیم معرفی کنیم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  سبلان‌ما، نادر فلاحی،مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل  بعد از ظهر امروز در جلسه بررسی برنامه‌های شاخص شهرستان تا افق ۱۴۰۰ در حوزه صنایع دستی گفت: قصد داریم تا سال ۱۴۰۰ شهر عنبران را به عنوان شهر جهانی گلیم معرفی کنیم و پرونده این طرح در حال تهیه است.

وی افزود: راه اندازی ساختمان دائمی نمایشگاه صنایع دستی و کارگاه آموزشی– تولیدی سپهرم نیز از جمله پروژه‌هایی بود که پیگیری آن از سال گذشته انجام شد و تا چند ماه دیگر آغاز به کار خواهد کرد.

فلاحی در ادامه سخنان خود به بهره برداری و تجهیز مغازه‌های شیخ حیدر شهرستان مشگین شهر اشاره کرد و گفت: پژوهش نقوش بافته‌های عشایری در شهرستان‌های پارس آباد، گرمی و بیله سوار و برگزاری جشنواره ملی بافته‌های داری به مرکزیت بیله سوار نیز از جمله برنامه‌های ما در برش شهرستان افق ۱۴۰۰ در معاونت گردشگری خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: راه اندازی بازارچه و نمایشگاه صنایع دستی در شهرستان سرعین، مرکز آموزش و نمایشگاه دائمی صنایع دستی در نیر، راه اندازی ساختمان نمایشگاه صنایع دستی شهرستان کوثر و بهره برداری از کارگاه آموزشی و ترویجی خلخال نیز از جمله برنامه‌های ما در این چشم انداز است.

 

انتهای پیام/ج

http://dana.ir/1486418
ارسال نظر
نظرات