شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 10:18 منتشر شده در مورخ: 1398/02/26 شناسه خبر: 1486459
نائب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس:
وظیفه رسانه تنویر افکار عمومی و اعتلای فرهنگ جامعه است/ تحلیل غلط رسانه فرصت را به تهدید تبدیل می کند
نائب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی گفت: اگر رسانه ها به تحلیل های غلط رو بیاوردند و واقعیت های موجود در جامعه را به نحوی انعکاس دهند که به جای فرصت تبدیل به تهدید بشود مطمئنا آثار سویی در جامعه برجای خواهند داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یحیی کمالی پور نائب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با راه آرمان؛ با تأکید بر اینکه رسانه ها در جامعه نقش بسزایی را ایفا می کنند، گفت: از جمله مهمترین وظایف رسانه ها تنویر افکار عمومی مبتنی بر واقعیت ها و اعتلای فرهنگ عمومی جامعه در عرصه های مختلف می باشد.

وی ابراز کرد: مطمئنا اگر وظایف رسانه ها در این حوزه ها تبلور پیدا کند می تواند تأثیر گذار و کارآمد باشد؛ اما اگر رسانه ها به تحلیل های غلط رو بیاوردند و واقعیت های موجود در جامعه را به نحوی انعکاس دهند که به جای فرصت تبدیل به تهدید بشود مطمئنا آثار سویی در جامعه برجای خواهند داشت.

نائب رئیس کمیسیون قضائی و حقوقی مجلس شورای اسلامی افزود: جامعه برای صیانت از آرمان ها و ارزش های خود مجبور به واکنش می شود و اقداماتی در سطح جامعه صورت می گیرد که مبتنی بر قاون خواهد بود.

کمالی پور بیان کرد: بنابراین کسانی که امروز سعی می کنند صدای مردم، واقعیت های جامعه و بیان کننده دیدگاه های حاکمیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران باشند؛ باید به گونه ای برخورد کنند که به مردم امید و آرامش دهند.

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مردم ایران چهل سال در برابر تمام دنیا مقاومت و ایستادگی کرده اند و تاکنون پیروز بوده اند، عنوان کرد: ملت ما باز هم می توانند از آرمان های خود صیانت و دفاع کند و وانمود کردن امر خلاف این موضوع به ارکان نظام و جامعه آسیب می زند و روحیه مردم را مخدوش خواهد کرد.

این مقام مسئول در پایان خاطر نشان کرد: رسانه ای که به جای قلم زدن در راستای ارزش ها و واقعیت های جامعه به کاسبی روی آورد؛ نمی توان آن را رسانه تلقی کرد؛ اگر رسانه رسالت خود را از دست بدهد و به دنبال مسائلی جهت کاسبی باشند این مسئله مسلما قابل پذیرش نیست و جامعه دست رد به آنها خواهد زد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1486459
ارسال نظر
نظرات