شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 14:47 منتشر شده در مورخ: 1398/02/26 شناسه خبر: 1486569
کارشناس مسائل مذهبی:
خیرین با الگو قرار دادن حضرت خدیجه(س) خلأهای کشور را پر کنند
کارشناس مسائل مذهبی گفت: خیرین کشور باید حضرت خدیجه را الگوی خود قرار دهند چرا که باید ببینند امروزه چه چیزی مانع راه جامعه و باعث مشکلات است و با هزینه کردن ثروت خود در آن زمینه، مشکلات را بکاهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام رضا تاج‌آبادی کارشناس مسائل مذهبی در گفتگو بادیار آفتاب؛در خصوص زندگانی حضرت خدیجه بابیان اینکه ایشان ثروتمندترین بانوی قریش بود، عنوان کرد: خدیجه کبری(س) چیزی از نظر کمالات کم نداشت به این معنی که این‌طور نبود که خواستگار نداشته باشند و بزرگان و ثروتمندان قریش از خواستگاران این بانوی بزرگوار بودند.

وی افزود: اما تقدیر خدای متعال بر این بود تا ایشان همسر پیامبر اسلام(ص) و مادر مؤمنین لقب گیرند.

خدیجه کبری(س) ثروتش را در راه اسلام خرج کرد

تاج‌آبادی با اشاره به سخنی از رسول خدا(ص)، اضافه کرد: پیامبر اسلام فرمودند درزمانی که اکثر مردم مرا تکذیب می‌کردند حضرت خدیجه جزو اولین‌ها و پیشروانی بود که به من ایمان آورد و تمام ثروتش را خرج تبلیغ دین خدا کرده و از آخرین پیامبر خدا حمایت کرد.

این کارشناس مسائل مذهبی بابیان اینکه حضرت خدیجه(س) در سخت‌ترین لحظات دوشادوش پیامبر اکرم(ص) بود، تأکید کرد: این حمایت‌ها تا جایی ادامه یافت که ایشان به بزرگ‌ترین پشتوانه و بهترین یار فداکار حضرت محمد(ص) لقب گرفتند.

وی اضافه کرد: ام المومنین خدیجه کبری(س) آن قدر از ثروت خودش در راه اسلام خرج کرد که در لحظه وصیت و وداع با پیامبر اسلام(ص)، از همسرش درخواست کرد تا پیامبر عبای خود را به عنوان کفن برای ایشان تبدیل کنند چرا که آهی در بساط نداشتند که بخواهند برای خویش کفنی تهیه کنند.

عدم دل‌بستگی به ثروت مهم‌ترین خصیصه ‌ام المومنین

تاج‌آبادی، دل نبستن به ثروت را از مهم‌ترین خصوصیات رفتاری ایشان دانست و اظهار کرد: از آن مهم‌تر خرج کردن این ثروت در جای مناسب و موردنیاز اسلام بود. چراکه برخی به گمان خود در کار خیر مشارکت می‌کنند ولی درعین‌حال آسیبی هم به فقرا زده و باعث می‌شوند که آنان توکل و کوشش خود را کم کنند.

وی بابیان اینکه خدیجه کبری(س) انفاق را به معنای واقعی کلمه به جا آورد، تصریح کرد: ایشان در همان جایی که ثروتش باید خرج می شد آن را هزینه می کرد، چرا که به تعبیر مقام معظم رهبری انفاق به معنای پر کردن خلاء ها است و باید بتوان با انفاق ثروت، خلاء ها و کاستی های جامعه را پر کرد.

خیرین با الگو قرار دادن حضرت خدیجه خلاء های کشور را پر کنند

این کارشناس مسائل مذهبی با بیان اینکه خیرین کشور باید حضرت خدیجه را الگوی خود قرار دهند، افزود: خیرین باید ببینند امروزه چه چیزی مانع راه جامعه و باعث مشکلات است و با هزینه کردن ثروت خود در آن زمینه، مشکلات را بکاهند.

وی با اشاره به نامگذاری سال ۹۸ به نام رونق تولید، خاطرنشان کرد: با توجه به این مهم باید کاری کرد تا خیرین کشور با کمک به حوزه تولید، خلاء های موجود کشور در این حوزه را کاسته و کاری کنند تا ریشه های فقر را در کشور از بین ببریم، چرا که با کوشش خود باید این مشکل را حل کنیم و این بدون کمک خیرین و الگو گرفتن از خدیجه کبری(س) امکان پذیر نیست.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1486569
ارسال نظر
نظرات