شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 12:02 منتشر شده در مورخ: 1398/02/28 شناسه خبر: 1486961
با هدف بررسی روند مبارزه با آفت ملخ صحرایی؛
بازدید رئیس کمیسیون آب وکشاورزی مجلس از مناطق آلوده در کنارک/ 10شهر سیستان وبلوچستان درگیر حمله ملخ های صحرایی هستند
رئیس کمیسیون آب، کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس صبح امروز از مناطق آلوده به ملخ صحرایی در کنارک بازدید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصرهامون، صبح امروز رئیس کمیسیون آب، کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس و جمعی از اعضای این کمیسیون به همراه تنی چند از مدیران دستگاه های اجرایی استان با هدف بررسی روند مبارزه با آفت ملخ صحرایی از مناطق آلوده به ملخ صحرایی در منطقه کهیر شهرستان کنارک بازدید کردند.

مبارزه با مهمترین آفت کشاورزی از مرز ۷۰هزار هکتار گذر کرد
به گفته غلام حیدر زورقی، رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان، هم اکنون ۷۰هزار و۳۳۰هکتار از مراتع شهرستانهای کنارک، فنوج، چابهار، قصرقند، نیکشهر، دلگان، ایرانشهر، سیب و سوران، خاش و سرباز این استان علیه ملخ صحرایی سمپاشی شده است.

وی افزود: ۴۵هزار و ۲۳۰هکتار از سطح سمپاشی شده مراتع در جنوب سیستان و بلوچستان به ملخ بالدار و ۲۵هزار و ۱۰۰هکتار به پوره (نوزادملخ) اختصاص دارد.

این مسئول بیان کرد: با توجه به آخرین گزارش ارسالی از سازمان خواروبار کشاورزی(فائو) مبنی بر هجوم دسته های ملخ به سیستان و بلوچستان، با ورود اولین دسته از ملخ صحرایی مبارزه با این آفت از ۱۳اسفند ۹۷در این استان آغاز شد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان ادامه داد: کلیه امکانات لجستیکی و توان کارشناسی سازمان بی وقفه کار مبارزه با ملخ را دنبال کرد وبرای ادامه مبارزه نیاز به حمایت مسئولین در سطح ملی و استانی است.

شایان ذکر است در جریان بازدید اعضای کمیسیون آب، کشاورزی، منابع طبیعی ومحیط زیست مجلس شورای اسلامی از مناطق آلوده به ملخ صحرایی؛ درگاهی رئیس سازمان حفظ نباتات کشور و معاون امور اقتصادی استانداری نیز حضور داشتند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1486961
ارسال نظر
نظرات