شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 16:31 منتشر شده در مورخ: 1398/02/28 شناسه خبر: 1487084
مدیرعامل مخابرات منطقه کرمانشاه مطرح کرد؛
نصب ۵۰ کافه نوری در کرمانشاه /سرعت ارتباط افزایش یافته است
مدیرعامل مخابرات منطقه کرمانشاه با اشاره به نصب ۵۰ کافه نوری در استان گفت: سرعت ارتباط بیش از پیش افزایش یافته است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از بکه اطلاع رسانی مرصاد ،  مسیب قبادیان پیش از ظهر امروز شنبه در نشست خبری اظهار داشت: امروز حوزه ict زیر ساخت تحول همه بخش‌ها در همه حوزه‌ها محسوب می‌شود.

وی افزود: امسال اتحادیه جهانی مخابرات بیشتر از گذشته به استاندارد سازی اهمیت می‌دهد و شعار سال مخابرات جهانی را مبنی بر کاهش فاصله و شکاف استاندارد سازی بین کشورها عنوان کرده است.

مدیرعامل مخابرات منطقه کرمانشاه در ادامه به ارائه گزارشی از اقدامات سال ۹۷ پرداخت و یادآور شد: سال گذشته در راستای تقویت زیرساخت‌های ارتباطی مبلغ ۱۰۰ میلیارد تومان پروژه اجرا کردیم.

وی با بیان اینکه در حوزه تلفن همراه تمرکز ما بر توسعه سایت نسل ۳ و ۴ و ۴.۵ بوده که همه شهرهای ما توسط این نسل‌ها پوشش داده شده است، ادامه داد: در سال ۹۷ تکمیل و پوشش ۴G در تمام شهرها و ۳۰۰ روستای توابع شهرستان‌ها را در داشتیم.

قبادیان اظهار داشت: همچنین طی سال گذشته نصب ۳۰۰ کیلومتر فیبر نوری داشتیم که این میزان فیبر جهت ارتقا سرعت داخل شهری و بین شهری صورت گرفته است.

وی همچنین به نصب ۵۰ کافه نوری در سطح استان طی سال گذشته خبر داد و گفت: به این ترتیب سرعت ارتباط بیش از پیش فراهم کرده است.

مدیرعامل مخابرات منطقه کرمانشاه با بیان اینکه در تمام شهرهای استان ۶۰ لینک انتقال تجهیزات نصب شده که ظرفیت ترافیک بین شهری را بتوانیم افزایش دهیم، خاطر نشان کرد: سال گذشته با توجه به سیاست حمایت از تولید داخلی پروژه‌ای در داخل کشور تعریف شد که بتوانیم طی آن تعرفه استفاده از اینترنت داخلی را کاهش دهیم.

وی ادامه داد: این سیاست باعث شد رشد داخلی ترافیک ما بیش از ۴ برابر افزایش یابد و به این ترتیب زمینه ترغیب و تشویق تولید کنندگان داخلی فراهم شد.

قبادیان با بیان اینکه رتبه استان کرمانشاه در تولید نرم افزار در رده‌های میانی کشور است، ابراز داشت: در حوزه طراحی اپلیکیشن‌های موبایل جزو ۱۰ استان برتر در کشور هستیم.

وی گفت: امسال ارتقا کیفیت خدمات جزو اولویت‌های ماست و به این منظور مرکز تماس را در ۲ سطح پاسخگویی ساده و کارشناسی تقسیم بندی کردیم.

مدیرعامل مخابرات منطقه کرمانشاه تعداد مشترکین همراه اول استان را ۳۴۳ هزار مشترک اعلام کرد و افزود: در جهت کاهش هزینه‌های چاپ قبوض تلفن همراه فقط ۱۸۰۰ نفر از این تعداد مشترک درخواست چاپ قبض را داشتند و مابقی توسط سیستم‌های الکترونیکی از جمله آب، تلفن بانک و … پرداخت می‌شود.

وی با بیان اینکه ضریب نفوذ اینترنت در حال حاضر است، اظهار داشت: در حال حاضر ۲۹ میلیون مشترک در سراسر کشور هستند و زمینه پرداخت الکترونیکی برای همه مشترکین فراهم است.

قبادیان عنوان کرد: امسال برای کاهش هزینه‌ها حذف چاپ قبوض را در دستور کار داریم و امیدواریم از خرداد ماه این حذف در کل استان عملیاتی شود.

وی توسعه پوشش آنتن دهی موبایل در مسیرهای جاده‌ای، روستاها و سایر نقاط را از دیگر برنامه‌های سالجاری اعلام کرد.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1487084
ارسال نظر
نظرات