شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قم
ساعت: 11:34 منتشر شده در مورخ: 1398/02/30 شناسه خبر: 1487429
عضو مجلس خبرگان رهبری:
امام حسن (ع) دارای اخلاقی نیک و چهره‌ای زیبا بودند/ معاویه با زور، زر و تزویر در برابر امام ایستاد
عضو مجلس خبرگان رهبری بابیان این‌که امام حسن (ع) دارای اخلاقی نیکو چهره‌ای زیبا بودند، گفت: معاویه با زور، زر و تزویر در برابر امام ایستاد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت‌الله سیدهاشم بطحایی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قم فردا،  ضمن تبریک سالروز میلاد امام حسن مجتبی (ع) به عاشقان اهل‌بیت (ع) اظهار داشت: امام مجتبی (ع) به‌عنوان نخستین فرزند امام علی (ع) و حضرت فاطمه (س) داری ویژگی‌های بسیاری است که ایشان را از دیگران ممتاز می‌نماید.

وی ادامه داد: امام حسن (ع) دارای بهترین اخلاق بود به‌طوری‌که بر اساس روایات متعدد تمامی صفات خوب و اخلاق‌ نیک در ایشان وجود داشت.

بطحایی دوره امامت امام حسن (ع) را حساس و مهم برشمرد و بیان داشت: حضرت در یک موقعیتی حساسی قرار داشتند به‌طوری‌که معاویه به مبارزه علنی با ایشان پرداخت و در این مسیر از تبلیغات علیه ایشان نیز کوتاهی نکرد.

وی افزود: علاوه بر اخلاق ویژه و مثال‌زدنی چهره ایشان نیز بسیار زیبا بود و زمانی که یکی از شامی‌ها به مدینه آمد و حضرت را دید شیفته ایشان شد و گفت: چقدر این مرد زیبا و دوست‌داشتنی است اما زمانی که به گفتند که ایشان امام حسن (ع) و فرزند امام علی (ع) است این فرد شروع به فحاشی کرد که ناشی از تبلیغات گسترده‌ای بود که معاویه علیه حضرت انجام داده بود.

عضو خبرگان رهبری ادامه داد: تبلیغات دشمن یکی از حربه‌ها و روش‌هایی است که دشمنان نظام بارها از آن علیه منافع حکومت اسلامی استفاده کرده‌اند و در ماه‌های اخیر نیز استکبار جهانی از آن علیه کشورمان استفاده می‌کند درواقع این تبلیغات به‌گونه‌ای است که تشخیص انسان را دچار تردید می‌کند.

وی توطئه‌های دیگر معاویه علیه امام حسن را موردتوجه قرارداد و ابراز داشت: معاویه با زور، زر و تزویر در برابر امام ایستاد و در جنگ‌هایی مانند جنگ مدائن نیز از طریق زر و ثروت توانست سپاه مسلمین را دچار تزلزل کند.

بطحایی تصریح کرد: باوجوداین کارشکنی‌ها و توطئه‌ها، ایشان در آن مقطع زمانی نبوت و امامت را در بین آن‌همه هیاهو به‌خوبی تبیین کردند و اجازه نداند عده‌ای گمراه و مزدور در این مسیر الهی خدشه وارد کنند.


انتهای پیام/

http://dana.ir/1487429
ارسال نظر
نظرات