شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 12:21 منتشر شده در مورخ: 1398/02/30 شناسه خبر: 1487677
در دیدار نماینده مردم کرمان و راور با وزیر ورزش مطرح شد؛
به جای انگ سیاسی به تعهدات خود عمل کنید
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی گفت : اظهار نظر غیرمسئولانه بعضی افراد در ارتباط با تعهدات ورزشکاران پارا المپیک جای تعجب و تاسف دارد، آنها حق ندارند به جای کمک به پرداخت تعهدات ورزشکاران به انها انگ سیاسی و امنیتی بزنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  راه آرمان؛ محمدرضا پورابراهیمی در تشریح دیدار روز گذشته خود با وزیر ورزش و جوانان از ارسال نامه ای به رئیس جمهور در خصوص تاخیر بیش از یک ساله دولت در اعطای جوایز قهرمانان پارا المپیک خبر داد و اظها رداشت: ورزشکاران معلول و جانباز کشورمان با شرایط جسمی خود مدال های جهانی را کسب کردند و موجب افتخار ما کشورمان شدند و انتظار این بود که جوایزشان به موقع داده شود.

وی گفت: پیگیری های صورت گرفته در این زمینه، منجر شد به رئیس جمهور نامه بنویسیم و ایشان دستور ویژه به وزیر ورزش و جوانان دهد که سریعتر تعهد وزارتخانه در پرداخت جوایز قهرمانان پاراالمپیک انجام شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی افزود: به دلیل اهمیت موضوع و عدم اجرای تعهدات قبلی دولت در خصوص موضوعات مربوط به این بخش قرار شد که ما در ارتباط با موضوعات مربوط به حوزه جوایز پاراالمپیک از وزیر ورزش هم سوال کنیم که این سوال دو هفته قبل در مجلس مطرح و به کمیسیون فرهنگی ارجاع شده و قرار است به زودی وزیر ورزش نسبت به آن پاسخگو باشد.

پور ابراهیمی ادامه داد: در صورتی اقدامات لازم انجام گیرد و رضایت ورزشکاران پاراالمپیک ایجاد شود، سوال از وزیر ورزش منتفی می شود.

وی با گلایه از اظهارنظر های غیرمسئولانه برخی از مسئولان وزارت ورزش و جوانان بیان کرد: انتظار نداریم که به جای عذرخواهی از تاخیر در پرداخت جوایز جانبازان و معلولان، اقدامی صورت گیرد که رنجش آنها را به دنبال داشته باشد.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: اظهار نظر غیرمسئولانه بعضی افراد در ارتباط با تعهدات ورزشکاران پارا المپیک جای تعجب و تاسف دارد و این موضوع را حتما در مجلس پیگیری می کنیم و وزیر و معاونان وی باید پاسخگو باشند، آنها حق ندارند به جای کمک به پرداخت تعهدات ورزشکاران به انها انگ سیاسی و امنیتی بزنند. پورابراهیمی بیان داشت: اگر این موضوع بخواهد در حوزه تصمیمات ورزش باب شود که حقوق و تعهدات قانونی وزارتخانه ایفا نمی شود، مجلس ورود می کند و از منافع قهرمانان این کشور که در حوزه ملی و بین اللملی افتخار آفریدند، دفاع می کند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس عنوان کرد: در دیدار ورزشکاران با رهبرمعظم انقلاب هم این مسئله را مطرح کردند و رهبری با صراحت دستور بر ایفای تعهدات مربوط به انها را داده اند.

وی گفت: وزارت ورزش و جوانان باید از لحن و بیان خود نسبت به قهرمانان پاراالمپیک عذرخواهی کند.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1487677
ارسال نظر
نظرات