شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 16:13 منتشر شده در مورخ: 1398/02/30 شناسه خبر: 1487716
میانگین بارش 8 ماهه استان به 118 میلی متر رسید؛
افزایش 308 درصدی بارندگی در سیستان و بلوچستان
مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان از افزایش 308 درصدی بارش های سال جاری نسبت به سال گذشته خبر داد و گفت: فعالیت سامانه بارشی فعال در استان سبب شد تا میانگین بارندگی در هشت ماه اخیر به 118 میلی متر برسد، مقداری که حتی از بارش های یک سال زراعی نیز بیشتر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محسن حیدری در گفتگو با عصرهامون، گفت: این شرایط سبب شده تا برای نخستین بار در پنج سال اخیر وضعیت بارندگی های استان به محدوده نرمال برگردد.

وی ادامه داد: بارندگی های استان درست زمانی نرمال شد که استان یک سال به شدت کم باران را در سال زراعی 96-97 سپری کرده است.

وی با بیان اینکه بارندگی های امسال استان تا کنون حدود 308 درصد بیشتر از سال گذشته بوده، تصریح کرد: سال گذشته با 29 میلی متر بارش، دومین سال بد آبی استان در 50 سال اخیر بود، اما خوشبختانه بارندگی های اسفند سال اخیر و دو ماهه ابتدایی امسال سهم به سزایی در بهبود وضعیت استان از این حیث داشته است.

حیدری در بخش دیگری ضمن تشریح شرایط نرمال بارندگی استان، گفت: به طور کلی میانگین بارش نرمال استان در یک سال زراعی 113 میلی متر است، اما از مهرماه گذشته تا امروز حدود 118 میلی‌متر باران در استان باریده است.

وی اضافه کرد: بارش های اسفند سال گذشته و دو ماهه ابتدایی امسال، سهم به سزایی در بهبود وضعیت بارشی استان داشته است.

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان در پایان به تشریح فعالیت سامانه بارشی اخیر استان پرداخت و گفت: این سامانه که از دوشنبه گذشته در استان فعال شده، هم به لحاظ شدت و هم به لحاظ گستره فعالیت یک سامانه قوی است، به طوریکه در مدت فعالیت آن حداقل 14 شهرستان تحت تاثیر فعالیت آن قرار گرفته اند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1487716
ارسال نظر
نظرات