شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 16:47 منتشر شده در مورخ: 1398/02/30 شناسه خبر: 1487729
فرماندار کلاله در بازدید از مراکز خرید کلزا:
پیش بینی برداشت ۳۰ هزار تن کلزا در کلاله/ کشاورزان از ثبت اطلاعات خود در سامانه اطمینان حاصل کنند
فرماندار کلاله گفت: باتوجه به شریط به وجود آمده و آسیب دیدن بخشی از محصول کشاورزان درسیل، پیش بینی می شود 30 هزار تن کلزا از مزارع شهرستان کلاله برداشت شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از کلاله خبر، علی اصغر بیانی در حاشیه این بازدید در گفتگویی با بیان اینکه باتوجه به شریط به وجود آمده و آسیب دیدن بخشی از محصول کشاورزان درسیل، پیش بینی می شود 30 هزار تن کلزا از مزارع شهرستان کلاله برداشت شود، گفت:

جهت تسهیل در خرید کلزا؛ سه مرکز خرید در کلاله، دهنه و پیشکمر فعال می باشد تا کشاورزان بدون دغدغه دانه روغنی کلزا را تحویل این مراکز دهند.

وی در ادامه به کشاورزان شهرستان توصیه کرد: تا رسیدگی کامل کلزا؛ کشاورزان هیچ عجله ای جهت برداشت دانه های روغنی خود نداشته باشند.

رئیس شورای کشاورزی کلاله اضافه کرد: با توجه به بالا بودن سطح برداشت کلزا در شهرستان، حتما از کمباین های دارای هد مخصوص برداشت کلزا استفاده شود که علاوه ریزش بسیار پایین، از لحاظ اقتصادی برای کشاورزان به صرفه است.

بیانی در پایان تاکید کرد: کشاورزان قبل از برداشت محصول، حتما از وضعیت ثبت اطلاعات خود در سامانه جهاد کشاورزی مطلع شوند تا هنگام فروش کلزا در مراکز دچار مشکل نشوند.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1487729
ارسال نظر
نظرات