شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان بوشهر
ساعت: 16:48 منتشر شده در مورخ: 1398/02/30 شناسه خبر: 1487764
مدیر کل حفظ آثار استان بوشهر خبر داد:
پایتخت انرژی ایران بدون موزه دفاع مقدس/ حضور 900 رزمنده بوشهری در عملیات بیت المقدس
مدیر کل حفظ آثار استان بوشهر گفت: استان بوشهر با توجه به ظرفیت های امروز و فعالیت هایی که در دوران دفاع مقدس داشته است تنها استانی است که موزه و مرکز فرهنگی دفاع مقدس ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از سپاس؛ سردار غلامعلی کفاش مدیر کل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان بوشهر ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه گفت: در دوران دفاع مقدس همه اقشار جامعه نقش بسیار مهمی داشتند و براساس تخصص ماموریت های متفاوتی انجام می دادند که توانستند حماسه ای ماندگار در تاریج جهان ثبت کنند و رسانه ها به صورت گسترده آن را پوشش داند.

وی ادامه داد: رسانه ها در دوران دفاع مقدس مهمترین اثر گذاری در انعکاس اخبار، تصاویر و بیانات امام خمینی(ره) داشتند که نتیجه آن در ابتدای جنگ تحمیلی اعزام بیشمار مردم به جبهه ها بود و انتهای آن خبر خوش پیروزی حق علیه باطل بود.

مدیر کل حفظ آثار استان بوشهر با اشاره به اهمیت رسانه در دفاع مقدس، اظهار کرد: همه دشمنان اسلام در دوران دفاع مقدس به صدام کمک کردند تا قسمتی از خاک ایران در روزهای آغازین بگیرد که با همکاری رسانه ها سیل خروشان نیروهای مردمی به استان خوزستان ایجاد شد که با توجه به اهمیت رسانه در دفاع مقدس امروز کتابچه ای با محتوا اخبار منتشر شده از دوران دفاع مقدس در استان بوشهر چاپ و منتشر شده است.

کفاش با بیان اینکه باید آثار دفاع مقدس در رسانه ها و فضای مجازی منتشر شود، افزود: در حوزه شهادت ظرفیت هایی در استان بوشهر وجود دارد که باید آنها را از طریق رسانه معرفی کینم؛ همه شهدا دارای یک جایگاه هستند و انتظار داریم در برنامه های بزرگ از نام شهدای استان بوشهر استفاده شود.

وی تاکید کرد: استان بوشهر با توجه به ظرفیت های امروز و فعالیت هایی که در دوران دفاع مقدس داشته است امروز تنها استانی است که موزه  و مرکز فرهنگی دفاع مقدس ندارد که در حال پیگیری برای ایجاد موزه در یکی از نقاط مهم مرکز استان هستیم تا بنوانیم بهتر فرهنگ دفاع مقدس به نسل های بعدی منتقل کنیم.

مدیر کل حفظ آثار استان بوشهر عنوان کرد: در عملیات بیت المقدس استان بوشهر دارای 2 گردان که حدود 900 رزمنده بوده تشکیل داد که 85 نفر از آنها به درجه شهادت رسیدند که از این آمار 8 نفر از فرمانده هان بوده اند.

کفاش تصریح کرد: جهادگران بوشهری در عملیات بیت المقدس 280 نفر بودند که از این آمار نیز 4 نفر به درجه شهادت نائل آمدند.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1487764
ارسال نظر
نظرات