شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 16:17 منتشر شده در مورخ: 1398/02/30 شناسه خبر: 1487768
رئیس اداره تبلیغات اسلامی سیریک:
لزوم الگو گیری جامعه از احسان امام حسن مجتبی (ع) در برابر نیازمندان
رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سیریک گفت: الگوگیری از اکرام امام حسن(ع)، به ترویج انفاق در جامعه کمک می‌کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام و المسلمین شیخ علی جعفری، رئیس اداره تبلیغات اسلامی سیریک در گفتگو با خبرنگار هرمز ضمن تبریک ولادت با سعادت حضرت امام حسن مجتبی (ع) اظهار کرد: امام حسن مجتبی(ع) نه تنها از نظر علم، تقوى، زهد و عبادت، مقامى برگزیده و ممتاز داشت بلکه از لحاظ بذل و بخشش و دستگیرى از بیچارگان و درماندگان نیز در عصر خود زبانزد خاص و عام بود.

وی با اشاره به سیره وشخصیت آن امام همام، افزود: امام مجتبی(ع) تنها امامی بودند که مهمانسرا داشت و هر کس وارد مدینه می‌شد در آن پذیرایی می‌شد، چندین بار تمام اموال خود را بین فقرا تقسیم کرد و امام باقر(ع) در وصف ایشان می‌فرماید: امام حسن(ع) در عبادت وصدقه دادن جدیت داشت و به همین خاطر بین ائمه اطهار(ع) به کریم آل‌طه مشهور هست.

جعفری بیان کرد: در مورد شخصیت امام حسن(ع) اوصاف بسیاری است و یکی از این ویژگی‌ها اکرام نیازمندان است، لذا مردم شریف و متدین ما باید با الگوگیری از امام حسن(ع) از ارائه کمک به نیازمندان و زلزله زدگان کرمانشاه دریغ نکنند.

*رئیس اداره تبلیغات اسلامی شهرستان سیریک با تأکید بر الگوگیری از سخاوت و تواضع امام حسن مجتبی(ع)، عنوان کرد:* تواضع و فروتنی دومین امام همام باید در جامعه ما الگو باشد و مسلمانان در این زمینه از ایشان پیروی کنند.

وی عنوان کرد: امام حسن مجتبی(ع) یکی از ائمه معصومین هستند که در مورد بخشندگی و کرامت در عمل اسوه و یگانه دوران بودند و علاوه بر این مهربانی را نیز در بین مردم ترویج کردند و به همین دلیل از ایشان به‌عنوان کریم اهل بیت(ع) یاد می‌کنند.

جعفری خاطر نشان کرد: حضرت امام حسن مجتبی(ع) از زمان حضور در جامعه تا زمانی که در بستر بیماری بودند از مهربانی و شفقت نسبت به مردم فروگذاری نمی‌کردند.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1487768
ارسال نظر
نظرات