شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان هرمزگان
ساعت: 16:18 منتشر شده در مورخ: 1398/02/30 شناسه خبر: 1487771
عالم اهل سنت هرمزگان:
امام حسن(ع) الگویی برای صبر و استقامت/محبت اهل بیت جزیی از تار و پود اهل سنت است
عالم اهل سنت هرمزگان با بیان اینکه امام حسن(ع) الگوی صبر و استقامت هستند، گفت: محبت اهل بیت جزیی از تار و پود اهل سنت است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ شیخ مسعود راهبر، امام جمعه اهل سنت بندر چارک در گفتگو اختصاصی با خبرنگار هرمز ضمن تبریک به مناسبت ولادت امام حسن مجتبی(ع) اظهار کرد: این امام بزرگوار از سلاله پاک پیامبر اکرم(ص) هستند که در خلق و خوی شباهت های فراوانی با حضرت محمد(ص) داشتند.

امام جمعه اهل سنت هرمزگان با بیان اینکه امام حسن(ع) و امام حسین(ع) جایگاه ویژه ای در میان اهل سنت دارند، گفت: امامان حسنین(ع) از ذریه پاک بزرگوارانی همچون حضرت فاطمه(ع) و امام علی(ع) بودند که همانند پدر و مادرشان از جایگاه والایی در میان اهل سنت برخور دار هستند.

راهبر با بیان اینکه امام حسن(ع) الگوی صبر و استقامت هستند، عنوان کرد: این امام همام برای دفاع از کیان اسلامی تلاش های بسیاری کردند از جمله صلحی را برای صلاح و خیر امت اسلامی انجام دادند.

وی با بیان اینکه اهل بیت را باید همواره به فرزندانمان بشناسانیم، گفت: برای اینکه فرزندانمان در مسیر عبادت، تقوی و رستگاری قرار بگیرند باید سبک و سیاق اهل بیت را در زندگی هایمان جاری سازیم و از این امامان بزرگوار برای تربیت فرزندانمان الگو بگیریم.

عالم اهل سنت هرمزگان با تاکید بر اینکه امام حسن(ع) نور چشم اهل سنت است، عنوان کرد: ما هر هفته در خطبه های نماز جمعه از جایگاه ویژه امامان حسنین(ع) و اینکه امام حسن(ع) و امام حسین(ع) سرور جوانان اهل بهشت هستند عنوان می کنیم.

راهبر با بیان اینکه محبت اهل بیت جزیی از تار و پود اهل سنت است، گفت: اهل سنت همواره خط و مشی اهل بیت را در زندگی هایشان جاری و محبت قلبیشان را به این بزرگواران در محافل مختلف بازگو می کنند.

وی با بیان اینکه وحدت مسلمان در ایران اسلامی هر دشمنی را نابود می سازد، خاطر نشان کرد: در ایران اسلامی با اتحاد شیعه و سنی هیچ بیگانه ای جرات دخالت و تصرف در امور کشور را نخواهد داشت و امیدواریم که تمام جهان اسلام عاری از جنگ و خون روزی باشد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1487771
ارسال نظر
نظرات