شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 16:19 منتشر شده در مورخ: 1398/02/30 شناسه خبر: 1487797
وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بازدید از جاده بیرجند- قاین؛
جاده بیرجند- قاین نیاز به تزریق انواع اعتبار برای افتتاح دارد
وزیر راه و شهرسازی گفت: جاده بیرجند قاین از جاده‌های پرترافیک و حیاتی است که باید از انواع اعتبارات برای سریع‌تر افتتاح شدن به این پروژه تزریق شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از خاورستان، محمدرضا کدخدا زاده معاون راه شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور در حاشیه بازدید از جاده بیرجند- قاین، اظهار کرد: کریدور یزد چابهار از کریدورهای اصلی کشور است که به آسیای میانه منتهی می‌شود.

 
 وی افزود: کریدور جنوب- شمال شرق از سمت زاهدان، بیرجند، مشهد یک هزار و 576 کیلومتر است که در حال حاضر یک هزار و 48 کیلومتر آن در دست اجرا است.
 
معاون راه شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور بیان کرد: از این کریدور حدود 424 کیلومتر در خراسان‌جنوبی قرار گرفته که حدود 191 کیلومتر باند دوم تا کنون به بهره‌برداری رسیده و مابقی در برخی از موارد پیمان سپاری شده و مشغول کار است.
 
کدخدا زاده گفت: محور بیرجند- قاین حدود 100 کیلومتر طول دارد که  این 100 کیلومتر پیمان‌سپاری شده نزدیک به 48 کیلومتر به بهره‌برداری رسیده و 52 کیلومتر دیگر پیمان کاران مشغول کار هستند. 
 
150 میلیارد تومان اعتبار برای تکمیل جاده بیرجند- قاین نیاز است
وی خاطرنشان کرد: در خصوص اعتباراتی که برای تکمیل کار نیاز است با مطالبات پیمانکاران حدود 150 میلیارد تومان است که هم اکنون پیمانکاران حدود 50 میلیارد تومان مطالبات دارند.
 
معاون راه شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل کشور گفت: مجموع احداث باند دوم این محور مواصلاتی 117 کیلومتر است که تاکنون با 60 درصد پیشرفت فیزیکی 50 کیلومتر آن به بهره‌برداری رسیده است.
 
محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی در مورد زمان پایان پروژه و پرداخت بدهی پیمانکاران گفت: از ردیف‌های مختلف پول فراهم می‌کنیم تا بدهی شما را پرداخت کنیم.
 
وی اظهار کرد: جاده بیرجند قاین از جاده‌های پرترافیک و حیاتی است که باید از انواع اعتبارات برای سریع‌تر افتتاح شدن به این پروژه تزریق شود.
 
 در جریان این بازدید جمعی از کارگران در خصوص عدم پرداخت مطالبات و بیکار شدنشان اعتراض داشتند که وزیر راه در این خصوص، اظهار کرد: تا زمانی که خوب کار کنید شرکت پیمانکار کار را آغاز کرده و مجدداً مشغول به کار خواهید شد.
 
کارگران اعتراضات زیادی داشته و خبرنگاران در خصوص زمان پرداخت مطالبات از وزیر پاسخ خواستند که وزیر طفره رفت و خبرنگاران جوابی برای سؤال خود دریافت نکردند.
 
انتهای پیام/
http://dana.ir/1487797
ارسال نظر
نظرات