شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 16:28 منتشر شده در مورخ: 1398/02/30 شناسه خبر: 1487806
مدیر مدرسه علمیه رضویه بیرجند:
بهره بردن از فضائل ماه مبارک رمضان به اراده انسان بستگی دارد/ روزه قدرت درک حقیقت را در انسان تقویت می‌کند
مدیر مدرسه علمیه رضویه بیرجند با بیان این‌که بهره‌بردن از فضائل ماه مبارک رمضان مراتب و درجاتی دارد، گفت: همه افراد به یک اندازه از فضائل این ماه استفاده نمی‌کنند و بستگی به خود انسان دارد که چقدر اراده و برنامه‌ریزی کرده باشد تا از فضائل این ماه استفاده کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام و المسلمین علیجان دلدار مدیر مدرسه علمیه رضویه بیرجند در گفت‌وگو با خاورستان، در خصوص برکات ماه مبارک رمضان اظهار کرد: از مهم‌ترین اهداف واجب شدن روزه، تقوا به معنای کنترل اعضا و جوارح و خودنگهداری است.

 

وی افزود: انسان یا می‌تواند حاکم بر اعضا و جوارح خود باشد یا این‌که اعضا و جوارح بر او حکومت کنند.

 

مدیر مدرسه علمیه رضویه بیرجند گفت: روزه باعث می‌شود احساسات، عواطف و نوع‌دوستی در انسان تقویت و انسان، فقرا و نیازمندان را بیشتر درک کند و بیشتر به فکر اطعام و رسیدگی به دیگران و اهل ایثار و از خودگذشتگی باشد.

 

حجت‌الاسلام دلدار با بیان این‌که روزه قدرت درک حقیقت را در انسان تقویت می‌کند و باعث صفا و نورانیت در دل او می‌شود، بیان کرد: هر چه دل انسان نورانی‌تر شود قدرت درک حقیقت در او بالا می‌رود و حق‌پذیرتر می‌شود.

 

وی عنوان کرد: انسان‌ها در ماه مبارک رمضان مخصوصا در شب‌های قدر با نورانیتی که پیدا کردند بیشتر به سمت معنویت و اخلاق گرایش پیدا می‌کنند.

 

مدیر مدرسه علمیه رضویه بیرجند با اشاره به برکات ماه مبارک رمضان، تصریح کرد: اگر اهل تلاوت قرآن شویم سبک زندگیمان عوض می‌شود چراکه قرآن کتاب هدایت و قانون زندگی و آخرین و متکامل‌ترین نسخه‌ای است که خداوند برای رشد معنوی و تکامل انسان‌ها فرستاده است.

 

حجت‌الاسلام دلدار به فواید انس با قرآن اشاره کرد و گفت: ارتباط با قرآن بسیاری از مشکلات را حل می‌کند و فکر را درست و باعث می‌شود انسان از نظر اخلاقی، تعامل با دیگران و اخلاق اجتماعی مناسبی برخوردار شود و رفتار و گفتار درستی داشته باشد.

 

وی متذکر شد: انسانی که اسیر خواب است و در طول سال نمی‌تواند وقت با فضیلت سحر را بیدار شود؛ این‌که یک ماه را تمرین می‌کند و سحرها را بیدار می‌شود و به مناجات با خدا می‌پردازد همه از برکات این ماه مبارک است.

 

مدیر مدرسه علمیه رضویه بیرجند عنوان کرد: افطارکردن مردم در کنار یکدیگر موجب تقویت نوع دوستی در انسان‌ها می‌شود که این نیز از برکات این ماه مبارک رمضان است.

 

حجت‌الاسلام دلدار با بیان این‌که بهره‌بردن از فضائل ماه مبارک رمضان مراتب و درجاتی دارد، بیان کرد: همه افراد به یک اندازه از فضائل این ماه استفاده نمی‌کنند و بستگی به خود انسان دارد که چقدر اراده و برنامه‌ریزی کرده باشد تا از فضائل این ماه استفاده کند.

 

 انتهای پیام/

http://dana.ir/1487806
ارسال نظر
نظرات