شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان جنوبی
ساعت: 16:28 منتشر شده در مورخ: 1398/02/30 شناسه خبر: 1487810
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی خبر داد؛
آغازعملیات اجرایی ایمن سازی 3 نقطه پرحادثه در خراسان‌جنوبی
مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: تاکنون از 27 نقطه پر تصادف استان،7 نقطه ایمن سازی و عملیات اجرایی 5 نقطه دیگر در دست اجرا است و در سفر وزیر راه و شهرسازی عملیات اجرایی سه نقطه جدید آغاز شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از خاورستان، پیش از ظهر امروز در مراسمی با حضور علی نبیان معاون وزارت راه و شهرسازی و مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن، رضا اکبری مدیر کل دفتر نگهداری راه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و محمد حسینی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری استان عملیات بهسازی و ایمن سازی محورهای کویری استان به بهره برداری رسید و عملیات اجرایی ایمن سازی 3 نقطه پرحادثه آغاز شد.

 

وزیر راه و شهرسازی و معاونین وی روز دوشنبه مورخ 30 اردیبهشت ماه جاری با حضور در مرکز استان و شهرستان‌­های نهبندان، طبس، فردوس، درمیان و دیهوک جهت افتتاح و بهره‌برداری و نیز آغاز عملیات اجرایی تعدادی از پروژه‌های مرکز استان حضور یافتند.

 

مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان ضمن اشاره به اهمیت سفر وزیر محترم راه و شهرسازی اشاره کرد: ایمنی  راه و حمل و نقل از اولویت های ویژه وزارت راه و شهرسازی و سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای است که امید می‌رود با اجرا و اتمام پروژه‌های ایمن سازی نقاط حادثه خیز شاهد تدوام  روند کاهش آن باشیم.

 

شهامت با اشاره به بهره‌برداری عملیات بهسازی و ایمن سازی محورهای کویری ادامه داد: پروژه احداث استراحتگاه کویری و ساماندهی میدان دیگ رستم واقع در محور دیهوک- راور و میدان سه راهی جعفرانی واقع در محور طبس – اصفهان جمعاً با اعتباری 14 ملیارد ریال و تبدیل 7 دستگاه آبنما به پل و بهسازی 7.2 کیلومتر از محور دیهوک- راور نیز با اعتباری بالغ بر 22 میلیارد ریال به بهره برداری رسیده است.

 

دبیر کمیته اجرایی کمیسیون ایمنی حمل و نقل و سوانح رانندگی استان  عنوان کرد: تاکنون از 27 نقطه پر تصادف استان،7 نقطه ایمن سازی و عملیات اجرایی 5 نقطه دیگر در دست اجرا است و در سفر وزیر راه و شهرسازی عملیات اجرایی سه نقطه جدید آغاز شد.

 

وی در تشریح این مسئله ادامه داد: ایمن سازی سه راهی منطقه ویژه اقتصادی با اعتباری بیش از 33 ملیارد ریال، مبادی ورودی بیرجند (سایت مقابل پلیس راه با اعتبار 7 میلیارد ریال) و ضلع غربی میدان شهدای عبادی نیز با اعتباری بیش از 24 میلیارد ریال آغاز شده است.

 

شهامت در پایان خاطر نشان کرد: امیدواریم با اجرایی شدن تفاهم نامه مشارکت استانی– ملی و با تسریع ایمن سازی نقاط پرحادثه و افتتاح باندهای دوم و رعایت قوانین رانندگی، شاهد بهبود محسوس ضریب ایمنی محورهای استان باشیم.

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1487810
ارسال نظر
نظرات