شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: سیاسی
ساعت: 19:04 منتشر شده در مورخ: 1398/02/30 شناسه خبر: 1487864
عضو هیأت امنای سازمان تأمین اجتماعی گفت: اقدامات دولت روحانی به ضرر تأمین اجتماعی بود؛ در حال حاضر ۶ ماه فرصت قانونی وزیر برای انتخاب مدیرعامل تأمین اجتماعی به پایان رسیده و «زدا» غیرقانونی سرپرست است

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ اکبر شوکت درباره انتخاب مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی گفت: ۶ ماه می‌گذرد و تأمین اجتماعی به عنوان بزرگ‌ترین سازمان بیمه‌ای کشور که ۴۵ میلیون نفر را تحت پوشش دارد، مدیرعامل ندارد و با سرپرست اداره می‌شود.

وی ادامه داد: اینکه دولت به این موضوع توجه‌ای نمی‌کند اهانت به سازمان تأمین اجتماعی است و باید گزینه‌های مربوط به مدیرعاملی این سازمان را به هیأت امنای سازمان تأمین اجتماعی معرفی کند.

وی افزود: تأمین اجتماعی یک سازمان درآمد هزینه‌ای است و سالانه ۱۲۰ هزار میلیارد تومان مصارف این سازمان است و اندازه ۱۰ وزارتخانه بودجه سالیانه دارد که بودجه آن یک سوم بودجه کل کشور محسوب می‌شود و باید مدیرعامل آن در سطح وزیر باشد.

عضو هیأت امنای سازمان تأمین اجتماعی با ا شاره به اینکه تأمین اجتماعی به اندازه ۷ وزارتخانه هزینه دارد گفت: مدیرعامل این سازمان باید در حد یک وزیر و حتی بالاتر از آن باشد و در حال حاضر تأسف می‌خوریم نام بعضی از افرادی که به عنوان مدیرعامل این سازمان مطرح می‌شود که در حد مدیرکلی در تأمین اجتماعی نیز نیستند و متأسفانه بعضاً پرونده‌های مناسبی در تأمین اجتماعی ندارند.

وی گفت: ما باید به دنبال یک مدیر باشیم که نامش برند باشد و در مسائل اقتصادی و بیمه‌ای سابقه داشته باشد و پاک‌دست باشد. به نظر بنده آقایان کرباسیان و سلیمانی با توجه به سابقه قدیمی که در تأمین اجتماعی دارند باید شرایط را برای این مدیران مهیا کنیم و اگر شرطی دارند عمل کنیم.

شوکت گفت: نباید کسی را مدیرعامل این سازمان کنیم که تبدیل به ماشین امضاء شود.

وی بیان داشت: ‌دولت روحانی نیز اقداماتی که انجام داد به ضرر تأمین اجتماعی بود به عنوان مثال طرح تأمین سلامت ۱۰ هزار میلیارد تومان برای این سازمان هزینه در بر داشت و ما امیدوار بودیم با آمدن نمکی وزیر بهداشت مقداری تعرفه‌های نجومی پزشکان متعادل شود و این تعرفه‌ها اصلاح شود به خصوص تعرفه‌های اعمال جراحی و ارتوپدی باید کاهش پیدا کنند.

وی خطاب به نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور نیز گفت: در ۶ سال دولت روحانی سالی ۳۰ هزار میلیارد تومان بدهی تأمین اجتماعی است و دولت چه مقدار از این بدهی را به سازمان پرداخت کرده است در این ۶ سال ۱۸۰ هزار میلیارد تومان بدهی دولت به تأمین اجتماعی است و اعلام کنند که تا کنون چه مقدار از این مبلغ را پرداخت کرده‌اند.

عضو هیأت امنای سازمان تأمین اجتماعی در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه ۶ ماه از فوت نوربخش مدیرعامل سابق تأمین اجتماعی می‌گذرد و تا کنون دو سرپرست برای این سازمان انتخاب شده است، گفت: وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ۶ ماه فرصت قانونی دارد که سرپرست انتخاب کند چه یک سرپرست باشد چه ۱۰ سرپرست در این مهلت ۶ ماهه باید مدیرعامل انتخاب می‌شد.

وی بیان داشت: بر اساس قانون در حال حاضر زدا به صورت غیرقانونی سرپرست تأمین اجتماعی است.

منبع: فارس
http://dana.ir/1487864
ارسال نظر
نظرات