شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمانشاه
ساعت: 20:30 منتشر شده در مورخ: 1398/02/30 شناسه خبر: 1487868
مدیرکل میراث فرهنگی کرمانشاه:
گردشگری راه میانبری برای توسعه کرمانشاه است
مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه، گردشگری را میانبری برای رسیدن این استان به توسعه دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه اطلاع رسانی مرصاد ، امید قادری، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه با حضور در دفتر شبکه اطلاع‌رسانی مرصاد از دفتر تحریریه این مجموعه بازدید و با خبرنگاران آن در مورد موضوعات حوزه متبوعش به گفتگو پرداخت.

وی در ابتدا از فعالیت‌ها و زحمات خبرنگاران این مجموعه برای انتشار به موقع و رعایت امانت‌داری در انعکاس اخبار تقدیر کرد و گفت: شبکه اطلاع‌رسانی مرصاد یکی از رسانه‌‌ها مهم استان کرمانشاه است که اخبار را خوب به روز و به لحظه بر روی خروجی خود قرار می‌دهد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه ادامه داد: امروز در شرایطی هستیم که بحث تولید واشتغال برای کشور و استان بسیار مهم است، کرمانشاه با وضعیتی که دارد از نظر بیکاری نیاز به یک اقدام میانبر و جهادی دارد تا بتوان با این معضل مقابله کرد.

قادری بیان داشت: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری هم در این راستان می‌تواند یک نقش کلیدی را ایفا کند.

وی گفت: در شرایط تحریم گردشگری و صنایع دستی یک راه میانبر برای توسعه است و در شرایطی که رهبر معظم انقلاب اقتصاد مقاومتی را تنها نسخه نجات کشور می‌داند، یکی از راه‌های تحقق فرامین معظم له توجه به ظرفیت‌های این حوزه است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه افزود: گردشگری واقعا یک میانبر است که با سرمایه کم حدود 10 تا 20 میلیون تومان می توان در حوزه های آن اشتغال ایجاد کرد و قاعدتا رونق تولید را به همراه دارد.

قادری بیان داشت: گردشگر صنعتی پاک و بدون تحریم است و می تواند در بحث معرفی و ترسیم چهره زیبای استان موثر باشد.

وی یادآور شد: به عقیده کارشناسان اولین صنعت درآمدزای دنیا توریسم و گردشگری است و کشورهای صنعتی دنیا هم بیشتر راغب به رونق گردشگری هستند.

این مسئول، حوزه گردشگری را محرکه سایر بخش ها دانست و گفت: اگر سیاست ها درست انجام شود می‌تواندد در استان به عنوان محور توسعه استان قرار گیرد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه در ادامه پاسخگوی سوالات خبرنگاران مجموعه شبکه اطلاع رسانی مرصاد بود.

 

انتهای پیام/

 

انتهای پیام/

http://dana.ir/1487868
ارسال نظر
نظرات