شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سمنان
ساعت: 10:53 منتشر شده در مورخ: 1398/02/31 شناسه خبر: 1487935
مدیر صندوق کارآفرینی امید استان:
ایجاد 629 فرصت شغلی در استان سمنان/ بیش از 300 میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شد
مدیر صندوق کارآفرینی امید استان سمنان از پرداخت 321 میلیارد و 786 میلیون ریال تسهیلات اشتغالزایی روستایی و شهری در سطح استان در سال 97 خبر داد و گفت: با ارائه این تسهیلات برای 629 نفر شغل ایجاد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رسول شهرکی مدیر صندوق کارآفرینی امید استان سمنان  در گفتگو با خبرنگار مرآت، با بیان اینکه این صندوق برای اشتغالزایی در دو بخش روستایی و شهری به ارائه تسهیلات می پردازد، گفت: بیشتر ارائه تسهیلات این صندوق برای بخش روستایی می باشد.

وی با اشاره به اینکه در سال 97، در مجموع  263 میلیارد و 881 میلیون ریال تسهیلات روستایی برای 124 طرح در استان پرداخت شده است، افزود: با ارائه این میزان تسهیلات برای  248 نفر در روستاهای استان سمنان اشتغالزایی شد.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان سمنان تصریح کرد: از این میانطرح های اشتغالزایی 4 برای شهرستان آرادان، 33 طرح برای دامغان، 3 طرح در سرخه، 8 طرح در سمنان، 2طرح درشاهرود، 12 طرح در گرمسار، 11 طرح در مهدیشهر و 1 طرح برای میامی می باشد.

شهرکی، میزان ارائه تسهیلات در بخش شهری را مبلغ 57 میلیارد و 905 میلیون ریال طی سال 97 در سطح استان دانست و ادامه داد: این مبلغ برای 381 طرح پرداخت شده که به همین میزان نیز اشتغالزایی شده است.

وی ارائه تسهیلات برای طرح های بخش شهری را به سه دسته اشتغال عادی، وام های ضروری و وجوه مردمی تقسیم بندی کرد و گفت: 147 مورد وام ضروری به مبلغ 8 میلیارد و 600 میلیون ریال،  83 طرح وجوه مردمی به مبلغ 10 میلیارد و 647 میلیون ریال و 151 فرصت اشتغال عادی به مبلغ 38 میلیارد و 658 میلیون ریال بوده است.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان سمنان با بیان اینکه در تمامی حرفه ها و بخش های اشتغالزایی تسهیلات پرداخت می کنیم و محدودیتی وجود ندارد، افزود: بیشتر اشتغالزایی هایی که در استان سمنان انجام شده در بخش گردشگری، صنعت و کشاورزی بوده است.

شهرکی، اشتغالزایی های ایجاد شده را پایدار دانست و اضافه کرد: در این طرح های اشتغالزایی در روستاها 4 نماینده شامل نماینده دستگاه اجرایی مربوطه، نماینده استانداری، نماینده اداره کار و نماینده صندوق کارآفرینی بر اجرای کامل طرح نظارت می کنند. 

وی بیان کرد: در صورتی که طرح به هر دلیلی با شکست مواجه شد، باید مبلغ وام برگشت داده شود یا وام با نرخ مصوب بانکی یعنی 18 درصد محاسبه می شود.

مدیر صندوق کارآفرینی امید استان سمنان با اشاره به میزان نرخ بازپرداخت این تسهیلات، اظهار کرد: ارائه تسهیلات روستایی با نرخ 6 درصد و از محل منابع صندوق توسعه ملی و تسهیلات شهری با نرخ 4 درصد و از محل اعتبارات صندوق کارآفرینی پرداخت می شود.

شهرکی به شرایط دریافت تسهیلات روستایی اشاره کرد و افزود: افرادی که متقاضی وام هستند باید طرح خود را حتما در روستای محروم که زیر 10 هزار نفر جمعیت دارد اجرا کنند و نیرویی که به کار گرفته و بیمه می شوند نیز از همان روستا باشند.

وی با بیان اینکه 7 شعبه صندوق کارآفرینی امید در استان سمنان به ارائه خدمات می پردازند، خاطر نشان کرد: به جز آرادان در همه شهرستان های استان، این صندوق فعال است.

انتهای پیام/ 

http://dana.ir/1487935
ارسال نظر
نظرات