شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 10:37 منتشر شده در مورخ: 1398/02/31 شناسه خبر: 1487943
دادستان شهرستان بم خبر داد؛
کشف محموله ۴۰ میلیارد ریالی شیشه از قسمت بار هواپیمایی بم ـ تهران
دادستان عمومی وانقلاب شهرستان بم از انهدام یک باند قاچاق مواد مخدر از نوع صنعتی شیشه در این شهرستان خبر داد و گفت: قاچاقچیان این بار قصد داشتند از طریق کارتن های خرما محموله ۵۰کیلوگرمی شیشه به ارزش ۴۰میلیارد ریال را به پایتخت منتقل نمایند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از راه آرمان؛ محمد ضیاالدینی دادستان شهرستان بم صبح امروز از انهدام یک باند قاچاق مواد مخدر از نوع صنعتی شیشه خبر داد و اظهار داشت:در این رابطه یکی از سرکردگان قاچاق مواد مخدر به همراه ۴نفر از پرسنل فرودگاه بم و همچنین دو قاچاقچی دیگر که در پوشش مسافر قصد سوار شدن در پرواز را داشتند بازداشت شده اند .

وی گفت: پس از انجام چندین ماه کار منسجم اطلاعاتی از سوی سربازان گمنام امام زمان(عج) در اداره کل اطلاعات استان کرمان ،مشخص گردید یک گروه از سوداگران مواد مخدر به صورت سازمان یافته و باندی قصد حمل و جا به جائی مواد مخدر از نوع شیشه به صورت عمده از فرودگاه بم و از طریق هوائی به پایتخت را دارند .

دادستان شهرستان بم افزود: تحقیقات اولیه از متهمان بیانگر این مطلب است که این محموله مواد مخدر شیشه که از نوع بسیار مرغوب می باشد در لابراتور ها و آزمایشگاه های پیشرفته در کشور افغانستان تولید و قاچاقچیان از طریق مرزهای شرقی کشور وارد استان کرمان کرده اند.

ضیاالدینی تصریح کرد: ماموران اداره اطلاعات شهرستان بم با اشراف اطلاعاتی کامل برای مدت طولانی باند فوق را تحت تعقیب و مراقبت قرار داده بودند تا اینکه با حصول اطمینان از حمل مواد و انتقال آن ها به فرودگاه جهت ارسال به پایتخت،افسران اطلاعاتی وارد عمل شدند.

وی بیان داشت: طی عملیاتی دقیق و حساب شده پس از بارگیری مواد مخدر در هواپیما که در کارتن های خرما جاسازی شده بودند نسبت به کشف و ضبط مواد اقدام و ۷ نفر از مرتکبین و سوداگران در محل دستگیر و طی تحقیقات به عمل آمده از آن ها سایر ایادی و شرکا جرم نیز شناسایی و یک نفر که واسطه مرتکبین در ارسال و انتقال مواد بوده در شهرستان کرمان شناسایی و دستگیر شدند

دادستان شهرستان بم خاطرنشان کرد: سایر اشخاص مرتبط نیز تحت تعقیب قرار گرفته و اقدامات تعقیبی جهت شناسایی و دستگیری آن ها در دست اقدام می باشد . محموله کشف شده قریب به میزان ۵۰ کیلوگرم ماده مخدر از نوع (شیشه) می باشد.

ضیاالدینی هشدار داد: با توجه به اینکه سوداگران موادمخدر از طرق مختلف نسبت به حمل و ارسال موادمخدر اقدام می نمایند و از هر گونه خلاء انتظامی حداکثر سوء استفاده را می نمایند، پیشگیری از وقوع بزه های مشابه در ترمینال های مسافری و باری اعم از زمینی ،هوایی و دریایی مستلزم افزایش حساسیت در کنترل اشخاص و محوله های باری از طریق واحد های انتظامی ، حراست و حفاظت یگان ها بود تا با پایش اطلاعات و همچنین کنترل دقیق مسافرین و محوله ها از وقوع چنین بزه هایی پیشگیری گردد .

وی اذعان داشت: همچنین مسئولین حراست ادارات و ترمینال ها و سایر مراجع ذی مدخل در انجام وظایف مربوط نظارت دقیق تری بر پرسنل زیر مجموعه داشته تا با توجه به تهدیدات بالقوه ناشی از سود کاذب حاصل از مواد مخدر وارد این عرصه نشده و ضمن صیانت از پرسنل زیر مجموعه و پیشگیری از وقوع جرائم ، آثار سوء ارتکاب جرائم در جامعه کاهش یابد.

انتهای پیام/

http://dana.ir/1487943
ارسال نظر
نظرات