شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 13:02 منتشر شده در مورخ: 1398/02/31 شناسه خبر: 1487956
کارشناس مسائل اقتصادی:
بانک‌ها؛ علت ورشکستگی کارخانه‌ ها هستند
کارشناس مسائل اقتصادی با تاکید بر لزوم احصا و حل مشکل واحدهای تولیدی در تملک بانک‌ها گفت: بانک‌ها علت ورشکستگی کارخانه‌ ها هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سید باقر اصفهانی رئیس کمیسیون تحقیقات، خدمات فنی و مهندسی و فناوری اطلاعات اتاق بازرگانی ساری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی شبکه خبری تهران نیوز، در ارتباط با لزوم بازگشت واحدهای تولیدی در تملک بانک‌های استان مازندران به چرخه تولید اظهار داشت: بانک‌ها علت ورشکستگی کارخانه‌ ها هستند.

وی افزود: نماینده بانک‌های مازندران در جلسه ای اعلام کرد تعدادی از واحدهای مصادره شده را با شرط تعلل الوصول و وام هفت ساله در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌دهند اما هدف بانک‌ها از این کار توسعه نیست بلکه حل مشکلات اقتصادی خودشان است.

اصفهانی عنوان کرد: عمده مشکلات اقتصادی ایران مرتبط به سیاست‌های اشتباه بانک ها در خصوص وام های ۷ ماهه و ۸ ماهه می‌باشد زیرا هیچ واحد اقتصادی نمی‌توانست مبالغ بالای وام را در ۷ ماه پرداخت کند و در نتیجه بعد از مدتی اموال شرکت‌ها را مصادره کردند ، در کشورهای دیگر مهلت پرداخت وام واحدهای تولیدی  بالای ده سال است .

وی بیان داشت: اگر واحدهای تولیدی مصادره شده توسط بانک ها قرار باشد وارد چرخه تولید شوند، باید تمام مشکلات قانونی افراد مال‌باخته را دولت حل کند و قانون نیز از آنها حمایت کند.

رئیس کمیسیون تحقیقات، خدمات فنی و مهندسی و فناوری اطلاعات اتاق بازرگانی ساری در پایان قوانین دست‌وپا گیر صنعت، معدن و تجارت و مشکلات انتقال پول را از دیگر موانع رونق تولید و صادرات عنوان کرد و خواستار حل این مشکل در سطح کلان استان و یا حتی کشور توسط دولت شد.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1487956
ارسال نظر
نظرات