شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان مرکزی
ساعت: 10:45 منتشر شده در مورخ: 1398/02/31 شناسه خبر: 1487963
دبیر ستاد تنظیم بازار استان مرکزی :
پایه تخلف صنفی در مرکزی پایین‌تر از میانگین کشوری است/کمبودی در تامین گوشت قرمز و مرغ در بازار نداریم
دبیر ستاد تنظیم بازار استان مرکزی گفت: درزمینهٔ تأمین گوشت مرغ و قرمز کمبودی در استان وجود ندارد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمدرضا حاجی پور دبیر ستاد تنظیم بازار استان مرکزی در گفتگو  با دیار آفتاب؛ با اشاره به بازرسی‌های صورت گرفته از صنوف مختلف در سطح استان مرکزی گفت: سال گذشته ۴۲ هزار مورد بازرسی از واحدهای صنفی استان صورت گرفته است.

حاجی پور اظهار کرد: در این بازرسی‌ها ۲ هزار و ۱۰۰ پرونده تشکیل و ۱۷۹ میلیارد تومان پرونده تخلف به تعزیرات معرفی‌شده‌اند.

وی پایه تخلف صنفی در کشور را ۱۲ درصد عنوان کرد و افزود: پایه تخلف صنفی در استان مرکزی با هشت درصد، از میانگین کشوری چهار درصد پایین‌تر است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی با تأکید بر اینکه لازم است تمام صنوف استان در سامانه جامع انبارهای استان ثبت‌نام کنند بیان کرد: صنوفی که اقدام به ثبت‌نام نکنند به‌منزله احتکار قلمداد شده و با متخلفان برخورد قانونی می‌شود.

حاجی پور با اشاره به اینکه ذخیره‌سازی شکر، روغن نباتی و برنج در مرکز استان صورت می‌گیرد، اظهار کرد: با توجه به هماهنگی صورت گرفته بین اداره غله و اتاق تعاون این ذخیره‌سازی انجام و کالاها با قیمت مناسب در اختیار مردم قرار خواهد گرفت.

دبیر ستاد تنظیم بازار استان مرکزی گفت: درزمینهٔ تأمین گوشت مرغ و قرمز کمبودی در استان وجود ندارد.

وی، بابیان اینکه سامانه تلفنی ۱۲۴ به‌طور شبانه‌روزی برای دریافت شکایت، انتقادات، پیشنهاد‌ها و نظارت مردمی فعال است خاطرنشان کرد: شهروندان می‌توانند هرگونه تخلف اقتصادی را درزمینهٔ درج نشدن قیمت روی کالا ، صدور فاکتور ، تقلب، گران‌فروشی و یا احتکار را از این طریق اعلام کنند.

انتهای پیام/

 

http://dana.ir/1487963
ارسال نظر
نظرات