شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: بین الملل
ساعت: 14:47 منتشر شده در مورخ: 1398/02/31 شناسه خبر: 1488145
پدافند هوایی ارتش یمن در جدیدترین دستاورد خود موفق شد یک فروند پهپاد ائتلاف متجاوز در الحدیده را ساقط کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پدافند هوایی ارتش و کمیته‌های مردمی یمن امروز (سه‌شنبه) یک پهپاد جاسوسی ائتلاف سعودی در «الحدیده» را ساقط کرد.

 
بر اساس گزارش شبکه «المسیره»، این پهپاد در حالی که در شمال غرب «حیس» در حال انجام مأموریت بود، ساقط شد.
 
پدافند هوایی ارتش یمن در چهاردهم ماه جاری (می) نیز یک فروند پهپاد تهاجمی «MQ1» ائتلاف متجاوز را با موشکی مناسب ساقط کرد؛ این پهپاد ساخت آمریکاست.
 
هیأت صنعاء (دولت نجات ملی) و هیأت دولت مستعفی یمن اواسط آذر ماه گذشته، پس از دو سال توقف مذاکرات، سرانجام گفت‌وگوها با هدف رسیدن به صلح را در استکهلم سوئد آغاز کردند و به توافق رسیدند. در جریان این مذاکرات قرار بود، نیروهای طرفین در هفتم ژانویه گذشته از الحدیده خارج شوند تا حمله‌ای به بندرگاه الحدیده صورت نگیرد و زمینه برای ادامه مذاکرات و در نتیجه پایان دادن به جنگ چهار ساله یمن فراهم شود اما ائتلاف متجاوز مرتباً توافق آتش‌بس الحدیده را نقض می‌کند.
 
ارتش یمن پیش‌تر نیز موفق شده بود در چندین مورد پهپادهای سعودی را منهدم کند. از جمله آنها می‌توان به ساقط شدن یک پهپاد در جیزان عربستان سعودی اشاره کرد.
 
حمله ائتلاف سعودی به یمن در فروردین ماه ۱۳۹۴ به بهانه واهی بازگرداندن قدرت به «عبده ربه منصور هادی» رئیس‌جمهور مستعفی این کشور آغاز شد و ارتش یمن همچنان در برابر این حملات ایستاده است.
 
منبع: فارس
http://dana.ir/1488145
ارسال نظر
نظرات