شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان کرمان
ساعت: 08:54 منتشر شده در مورخ: 1398/03/01 شناسه خبر: 1488291
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:
صداوسیما جهت ترویج زبان فارسی اصیل بسیج شود/ احترام خارجی‌ها برای یادگیری فارسی بیشتر از برخی مسئولان داخلی است
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: همه دستگاه ها و رسانه های گروهی از جمله صدا و سیما همگی باید برای ترویج فارسی اصیل انقلاب اسلامی بسیج شوند و این مسئله نکته اصلی است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام و المسلمین احمد سالک کاشانی عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با راه آرمان؛ با اشاره به نکات رهبر معظم انقلاب در دیدار شاعران و اهالی فرهنگ و ادب و ابراز نگرانی ایشان نسبت به زبان فارسی گفت: زبان انقلاب اسلامی و انقلابیون در جهان فارسی است که نباید از این مسئله غافل باشیم.

وی ادامه داد: بنابراین کلیه دستگاه ها و رسانه های گروهی ازجمله صدا و سیما همگی باید برای ترویج فارسی اصیل انقلاب اسلامی بسیج شوند و این مسئله نکته اصلی است که رهبر معظم انقلاب تکیه شان بر آن است؛ چرا که اگر زبان فارسی آلوده به الفاظ خارجی و غیره شود وضعیت خوبی را نخواهیم داشت.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه گلایه رهبری از صدا و سیما و همچنین شعرهایی که زبان فارسی را لگد ما می کنند به جاست، عنوان کرد: رهبر فرزانه انقلاب هم به صدا و سیما و هم به بعضی از ترانه ها و خواننده هایی که الفاظ بسیار زیبا فارسی را آلوده می کنند  و با الفاظی را با یکدیگر ترکیب و تلفیق می کنند اعتراض داشتند.

حجت الاسلام و المسلمین سالک کاشانی تأکید کرد: بنابراین رسالت مجلس، کمیسیون فرهنگی، دولت و مراکزی که مبلغ زبان این است که زبان فارسی را ترویج دهند.

وی با اشاره به اینکه خارجی ها نسبت به فارسی و یادگیری آن احترامشان بیشتر از برخی از مسئولین داخلی کشور است، ابراز کرد: در فضای مجازی شاهد هستیم که تمامی الفاظ خارجی هستند در صورتی که باید کلمه فارسی استفاده شود و این مسئله مهمی است.

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطر نشان کرد:بر سر در مغازه ها و فروشگاه ها از الفاظ خارجی استفاده شده که همه این موارد باید اصلاح شود و قانون نیز در این زمینه داریم که باید اجرا را تقویت کنیم.

انتهای پیام/

 

 

http://dana.ir/1488291
ارسال نظر
نظرات